Муфтій ДУМУ «Умма» став імамом-капеланом тероборони Києва

Муфтій ДУМУ «Умма» став імамом-капеланом тероборони Києва
Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», змінив релігійне вбрання на військову форму, ставши капеланом мусульман тероборони Києва.
29.03.2022
Оцініть статтю: 
(103 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Від початку війни Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», змінив релігійне вбрання на військову форму, ставши капеланом мусульман тероборони Києва.

Про це шейх Саід розповів кореспонденту видання «Новое время»: 

«Я вступив до ТрО в грудні. Там тренувався і проходив усі навчання. Я добре розумів, що скоріш за все буде війна. Не було зрозуміло, чи буде вона навколо Києва. Але тренуватися й готуватись було потрібно, — розповів шейх Саід журналістам. — Спочатку я пішов як рядовий боєць. Але мене швидко впізнали, на жаль. Оскільки я не хотів далі знову займатися тим, чим я займаюсь у своєму повсякденному житті. І вийшов наказ про те, що я зарахований до військових капеланів. А саме — я є імамом-капеланом по Києву батальйону ТрО <…> Зі мною розмовляло командування і сказало, що більше нема кому виконувати релігійні служіння і [задовольняти] релігійні потреби. Бо всі інші муфтії та імами кудись зникли, втекли або нічого не роблять для того, щоб підтримувати духовно наші збройні сили. Тому командування київської ТрО попросило мене взяти на себе відповідальність, бо більше нікому. Ну, і довелося стати імамом-капеланом».

Відповідаючи на питання про бойовий дух захисників України, серед яких чимало мусульман, шейх Саід оцінив його як «дуже позитивний»:

«Я переважно спілкуюс з мусульманами, але є друзі та знайомі-немусульмани. Дух бойовий. Вони хочуть якомога швидше розбити ворога і звільнити Україну. У мусульман є особливі побажання звільнити Україну разом з тимчасово окупованими територіями Криму та Донбасу. Усі дуже цілеспрямовані, бійці збираються в мечеть на п’ятничну молитву. От сьогодні [25 березня] збиралися. Оскільки вони ще виконують накази — хто у ЗСУ, хто в батальйонах ТрО, — то буває так, що не кожного разу можуть прийти в мечеть до молитви. Але стабільно там понад 30 воїнів збирається щоп’ятниці».

На муфтія ДУМУ «Умма» як на імаам-капелана ТрО також покладені в батальйоні обов’язки спілкуватися з журналістами з мусульманських країн, переважно з арабських, Туреччини та інших:

«Мені потрібно давати їм інформацію, пояснення про Україну, мусульман України, про те, що відбувається. Тому в мене дуже багато справ до пізньої ночі. Іноді мені доводиться включатись о 12 ночі в ефір різних телеканалів, в першу чергу арабо-мусульманського світу. І поміж тим ще потрібно встигати займатись і капеланською, і волонтерською, і батальйонною діяльністю».

У розмові з «НВ» Саід Ісмагілов розповів про залученість мусульман до боротьби за свободу України, про роботу російських муфтіїв на ФСБ та вплив московської пропаганди на віруючих Близького Сходу.

Нагадаємо, ще перед початком офіційного вторгнення РФ в Україну, шейх Саід регулярно виїздив у зону АТО/ООС як імам-капелан, бо саме з ініціативи ДУМУ «Умма» створено Управління Військового капеланства мусульман України (ВКМУ). Про діяльність імамів-капеланів писав сайт «Іслам в Україні». Як відомо, представники Управління військового капеланства мусульман України працювали у складі робочої групи над законопроєктом про капеланське служіння у війську з Комітетом з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.