Масова акцiя протесту кримських татар, запланована на 19 лютого, фактично не вiдбулася.
\"Інiцiатори її проведення закликали весь народ взяти участь у нiй, проте вiд iменi народу може виступати лише орган, обраний цим народом, тобто меджлiс\", - зазначив заступник голови меджлiсу i голова постiйної комiсiї з мiжнацiональних вiдносин та проблем депортованих громадян Верховної Ради Криму Ремзi Iльясов.
Лідер Меджлісу Мустафа Джемільов закликав співвітчизників не брати в ній участі. «Меджліс кримськотатарського народу по цьому питанню рішення не приймав і, відповідно, не підтримує масову акцію протесту, при цьому рекомендуємо співвітчизникам не приймати в ній участь», — сказав тоді Джемільов. Повідомляють, що Меджліс закликав татар не брати участь в акції ще й тому, що її проведення співпало у часі з візитом до Криму президента Віктора Ющенко.
За словами прес-секретаря меджлісу Лілії Муслимової, «регіональні представники кримсько-татарського народу одержали негласну вказівку утриматися від проведення мітингів і блокування доріг».Отже кримські татари відмовилися від проведення масових виступів з вимогою покінчити з проблемою виділення землі. У Сімферополі пройшли лише так звані «сигнальні акції» протесту. В понеділок ранком у Сімферополі й на в\'їзді до міста татари короткочасно перекривали вулиці: ходили із транспарантами, гаслами й прапорами по пішохідних переходах групами по 50-100 чоловік. Усього, за словами замголови Меджлісу Рефата Чубарова, у Сімферополі мітингувало близько 1,5 тис. чоловік.
\"Акції протесту носили короткостроковий характері і не створили істотних проблем місту», – повідомив «ІТАР- ТАРС» керівник служби кримського МВС Олександр Домбровський.
Акція 19 лютого не зрушила рішення проблеми з мертвої крапки. Чергову акцію кримські татари готують на 28 лютого, і цього разу вона пройде в Ялті. «Люди не виключають, що 28 лютого вони знову можуть вийти на вулиці», - сказав Чубаров.