Чи будуть в Генічеську вулиці Мухаммед Герай Хана і Сахиба Гірея?

Чи будуть в Генічеську вулиці Мухаммед Герай Хана і Сахиба Гірея?
Чи будуть в Генічеську вулиці Мухаммед Герай Хана і Сахиба Гірея?
Чи будуть в Генічеську вулиці Мухаммед Герай Хана і Сахиба Гірея?
Глава Генічеського представництва громадської організації «Земляцтво кримських татар», член меджлісу Генічеська, тюрколог Наріман Аблязов
Чи будуть в Генічеську вулиці Мухаммед Герай Хана і Сахиба Гірея?
Чи будуть в Генічеську вулиці Мухаммед Герай Хана і Сахиба Гірея?
14.09.2015
Оцініть статтю: 
(323 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Глава Генічеського представництва громадської організації «Земляцтво кримських татар», член меджлісу Генічеська, тюрколог Наріман Аблязов запропонував перейменувати деякі вулиці міста на честь кримських ханів, які безпосередньо причетні до утворення цього міста.

Як зазначив глава місцевого земляцтва кримських татар у коментарі для Крим. Реаліі, відповідно до закону про декомунізацію в місті почалася процедура перейменування вулиць.

— Ми, кримські татари, — корінний народ цієї землі, маємо право назвати деякі вулиці міста іменами своїх героїв. Це наша спадщина. Це наша історія. Як тюрколог можу сказати, що мої предки жили тут 1000 років, — сказав Аблязов.

Вулицю Червоноармійську, на якій знаходиться міська рада, він запропонував перейменувати на вулицю Сахиба Гірея.

— Це дуже відомий хан, який побудував дуже багато фортифікаційних споруд на північному кордоні Кримського ханства. Зокрема, біля Херсона, і в Каховці. До речі, хочу сказати, що і Каховка, і Херсон були кримськотатарськими фортецями, які захопила царська Росія і потім перейменувала, — пояснив Наріман Аблязов.

— Також вулиці Куйбишева або 9 січня запропонував перейменувати на честь Мухаммед Герай Хана, який побудував за свої кошти тут фортецю Дженішке, що стала містотвірною й дала назву цьому поселенню, — додав тюрколог.

Аблязов розповів, що пропозицію він озвучив на нещодавньому «круглому столі» за участю представників ОБСЄ та Генічеської райдержадміністрації. Пізніше він візьме участь у відповідній робочій комісії міської ради, яка після обговорення із залученням мешканців цих вулиць може винести пропозицію на сесію міської ради.

Нагадаємо, в квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів», у травні його підписав президент Петро Порошенко. За законом, зокрема, перейменуванню підлягають обласні центри Кіровоград та Дніпропетровськ. Рішення про перейменування вулиць і площ приймається на місцевому рівні, що ж стосується зміни назв міст, то остаточне рішення за парламентом.

Довідка:

Морське місто Генічеськ (Херсонська область) за різні історичні періоди згадувалось під багатьма іменами, але під нинішнім існує близько 230 років. Неподалік від того місця, де починається Арабатська стрілка, що простягнулася до кримського берега, наприкінці 18 сторіччя виникло невелике поселення, у якого було відразу два імені — Генічеськ і Усть-Азовськ. Згодом друге забулося, і місто Генічеськ стало нести ім’я тюркського походження — слово «дженіче» означало «тонкий», що можна було віднести до протоки Тонкої, що знаходиться поруч і з’єднує Азовське море з Сивашем.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.