14 травня в Києві відбувся міжнародний круглий стіл «Депортований іслам», присвячений
«Наш сьогоднішній круглий стіл навіяний цією трагічною датою. Ми сподіваємося і віримо, що рано чи пізно Крим повернеться в Україну і Україна знайде найоптимальніші форми взаємоіснування і українців, і представників інших національностей, в тому числі і кримських татар, які отримають гідні форми самоврядування в Криму, на своїй історичній батьківщині, де вони сформувалися як етнос, як народ», — зазначив на початку роботи круглого столу кандидат історичних наук, доцент, завідувач відділом історії країн Азії та Африки «Інституту всесвітньої історії НАН України» В’ячеслав Швед.
Численні доповідачі спробували розкрити в своїх виступах тему політичного насильства над мусульманськими громадами в різних регіонах світу.
«Назва сьогоднішнього круглого столу підібрана якомога вдало. Ми знаємо, що були депортовані не тільки кримські татари, а й маса інших мусульманських народів. Це і
За словами президента Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» Олександра Аулін, ще кілька років тому здавалося, що в 21 столітті не може відбутися таких злочинів як депортація кримскотарского народу. Але в нинішньому окупованому Криму переслідуються кримскотатарські активісти, «начебто прокидається монстр Радянського Союзу і Сталін починає дивитися на нас з різних значків і плакатів».