Естетичний розвиток дитини як запорука здорового сучасного суспільства

1
«Естетичний розвиток особистості дитини як джерело формування духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді у сучасному суспільстві»
29.03.2013
Оцініть статтю: 
(428 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Наскільки важливим та достатнім є духовно - моральне виховання у сучасній школі вирішили з’ясувати Кримське відділення ВАГО «Альраїд» спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим 27 - 28 березня під час проведення V Всеукраїнської науково-практичної конференції в Сімферополі під назвою «Естетичний розвиток особистості дитини як джерело формування духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді у сучасному суспільстві».

Основним напрямком конференції для педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів організатори вибрали питання естетичного розвитку.


Окрім ВАГО «Альраїд» і Міністерства освіти і науки, молоді та спорту АРК в організації конференції взяли участь Кримський республіканський інститут післядипломної педагогічної освіти, Таврійський національний університет ім. В. Вернадського, Кримський інженерно-педагогічний університет.


У конференції взяли участь завідувачі міських методичних кабінетів, фахівці міських, районних органів управління освітою, що курирують виховну і позашкільну роботу, заступники директорів позашкільних навчальних закладів міст та районів, вихователі дошкільних навчальних закладів, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, що беруть участь в апробації програми «Філософія для дітей».


З вітальним словом виступили професор Мухиддін Хайруддінов, начальник управління дошкільної та позашкільної освіти Міносвіти і науки, молоді та спорту АРК Валентина Бойко, яка наголосила, що в Криму 198 позашкільних учбових закладів та 85% дітей Криму зайняті у позашкільній освіті, що є дуже гарним показником. Окрім того присутніх привітали перший заступник міністра культури АРК Аріна Новосельська, ректор КІПУ Февзі Якубов, відомий кримський журналіст Ліля Буджурова та голова ВАГО «Альраїд» Алі Мохаммад Таха.


Організатори намагалися акцентувати увагу учасників та гостей на питанні, наскільки спільними є дії школи, релігійних організацій України та інститутів громадянського суспільства у вихованні особистості сучасного школяра. Крім того, на конференції торкнулися питання, чи несе в собі сьогоденна загальна освіта ціннісні послання, і які вони.


За словами організаторів у конференції взяло участь близько 200 педагогів не тільки з Криму, але й з інших регіонів України.


Голова ревізійної комісії ВАГО «Альраід» Сейран Аріфов у своїй доповіді наголосив, що іслам - це релігія, в естетичній доктрині якої великої уваги приділяється категорії прекрасного. При цьому мусульманське розуміння краси складається з декількох складових - божественна, краса явищ матеріального світу, духовна краса. Доповідач підкреслив, що в Корані зміст краси визначається як єдність добра і краси, морального і естетичного в людині. Окрім того, мусульманська естетика велике значення надає почуттю піднесеного, моральній чистоті і духовній силі людини.


Підводячи підсумок свого виступу, Сейран Аріфов зазначив, що зовнішня краса - це не стільки досконалість всіх елементів тіла, скільки внутрішня одухотвореність, тобто багатий світ думок і почуттів, моральнї гідності, поваги до людей і себе. Духовна порожнеча робить безликою зовнішність людини, аморальність, в свою чергу, спотворює його. Справжня гармонія краси - це єдність фізичної, моральної та духовної досконалості.


Особливостям естетичного виховання в мусульманському світогляді була присвячена доповідь голови громадської організації «Емель» Мусліма Дервішева. Як зазначив доповідач на початку свого виступу, іслам враховує вроджену любов і прагнення людини до краси і прекрасного. Це яскраво відображено у священному писанні мусульман, і коранічному описі Раю представляють уяві людини досконалий, прекрасний світ.


Тексти Корану також містять чимало звернень до людей із закликом замислитися про досконалість і красу всього створеного. Муслім Дервішев нагадав про те, що пророк Мухаммад часто говорив своїм сподвижникам про необхідність підтримки зовнішньої та внутрішньої чистоти, краси віри. У завершенні виступу він підкреслив, що естетика ісламу тісно пов'язана з мораллю і узгоджується з природою людини. Крім того, ісламська естетика підпорядкована єдиній вічній і непорушній Божественній концепції, на відміну від світської естетики, яка не має єдиної смисловмістної концепції.


Організатори мають намір зібрати доповіді конференції та опублікувати як методичний збірник для працівників дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.