Громадськість закликає надати релігійним організаціям право на заснування загальноосвітніх навчальних закладів

1
У МОНМС відбулися громадські слухання законопроекту
17.02.2012
Оцініть статтю: 
(428 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Держава повинна законодавчо забезпечити право релігійних організацій засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти для реалізації конституційного права віруючих батьків на виховання своїх дітей відповідно до їх релігійних переконань.

Такий заклик до Верховної Ради міститься у Резолюції учасників Круглого столу на тему «Питання надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Захід відбувся 16 лютого в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України за ініціативи Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями. Його метою було проведення громадського обговорення законопроекту № 9580 щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів.

Представляючи законопроект, один із його співавторів народний депутат Володимир Стретович (партія ХДС) відзначив, що демократична держава покликана дати батькам право вибору закладу освіти для своїх дітей – державного або приватного, світського чи конфесійного. За його словами, ця ініціатива спрямована саме на усунення існуючої дискримінації, коли релігійні організації позбавлені тих можливостей в освітньому процесі, які мають громадські організації, підприємства та фізичні особи.

Народний депутат Володимир Марущенко (партія ХДС) висловив сподівання, що завдяки цим законодавчим змінам «нове покоління принесе у суспільство не тільки знання, але й високі моральні та ціннісні стандарти».

Представник Президента України у Верховній Раді Юрій Мірошниченко (Партія регіонів) також підтримав ініціативу своїх колег по парламенту. «Унікальність конфесійних шкіл в тому, що церква забезпечує виховання – те, чого найбільше потребує наше суспільство по відношенню до дітей у сучасних умовах», – підкреслив депутат.

На підтримку законопроекту висловились також представники Церков і релігійних організацій, а також експерти та науковці, фахівці Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства культури України.

Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін відзначив, що для надання релігійним організаціям права засновувати приватні навчальні заклади потрібна лишень політична воля парламенту. Експерт запропонував провести подібне обговорення в Верховній Раді, зокрема у форматі комітетських слухань, щоб безпосередньо депутати могли переконатися у доцільності цієї ініціативи.

За словами єпископа Римсько-католицької церкви Віталія Скомаровського, в Україні через громадські організації чи самими віруючими засновано вже чимало навчальних закладів, які підтримуються Церквами. «Ці зміни покликані лише законодавчо упорядкувати існуючий стан речей, і не призведуть до сплеску появи нових конфесійних шкіл», – вважає єпископ.

Резолюція Круглого столу на підтримку законопроекту № 9580 буде направлена на адресу профільних комітетів Верховної Ради та керівникам парламентських фракцій.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Новини

Держава не в повній мірі використовує потенціал релігійного виховання – дослідження

Чи забезпечить Верховна рада право батьків на релігійні школи для дітей?

Статті

Педагогічний потенціал ісламу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.