Духовна реінтеграція — важлива складова відновлення звільнених територій

Духовна реінтеграція — важлива складова відновлення звільнених територій
Нарада, присвячена духовній реінтеграції визволених територій України
05.06.2023
Оцініть статтю: 
(24 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Кабміні відбулася нарада, присвячена духовній реінтеграції визволених територій України. У ній взяли участь представники центральних органів виконавчої влади та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Учасники зустрічі говорили про стан церковного майна на тимчасово окупованих територіях, що захоплене агресором. Представники влади запевнили духівництво, що після деокупації церковне майно обов’язково повернуть законним власникам.

Віцепрем’єрка Ірина Верещук наголосила, що навіть у період війни релігійні питання дуже чутливі та водночас важливі для держави: 

— Саме тому варто завчасно готувати кадровий резерв духівництва для здійснення релігійної діяльности на звільнених територіях, а також забезпечити духівництву рівний доступ до засобів масової інформації.

Очільникам єпархій запропонували підготувати список пошкодженого та зруйнованого церковного майна на деокупованих і тимчасово окупованих територіях.

— Це дасть можливість провести звірку з відповідним реєстром, який веде Мінкульт, оцінити масштаби збитків, завданих російською агресією, та розпочати пошук донорів для відновлення церковних і культових споруд на ДОТ, — заявила Верещук.

Також запропоновано створити постійну робочу групу з представників центральних органів влади та релігійних організацій. Цей орган має забезпечити координацію на рівні обласних військових адміністрацій та країни загалом у питаннях духовної реінтеграції на звільнених територіях.

Варто зазначити, що в зустрічі взяв участь представник Духовного управління мусульман України, очолюваного Ахмедом Тамімом. Натомість представників двох інших, найбільших, мусульманських об’єднань — Духовного управління мусульман АРК  (муфтій Айдер Рустемов) і Духовного управління мусульман України «Умма» (муфтій Мурат Сулейманов) — до участи в нараді не запросили. 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.