Турбота про виховання наших дітей - одне з найважливіших завдань, покладених на плечі мусульманських родин та ісламських організацій, що діють на території Європи. Це завдання залишається актуальним і в мусульманських країнах, ну а в умовах немусульманського суспільства, де віруючі зіштовхуються з великою кількістю проблем, це питання набуває першочергової важливості.
13 травня в Ісламському громадському культурному центрі (ІГКЦ) міста Києва, був проведений семінар на тему «Виховання мусульманських дітей у немусульманському суспільстві», приурочений до міжнародного Дня матері. Організаторами семінару виступили громадська організація «Ан-Нур» та жіноча організація «Мар’ям».
Як сказав голова організації Ан-Нур Мухаммад Ігбаріййа - «Ціль семінару - визначити основи та принципи ісламського виховання, якими повинні керуватися батьки, виховуючи своїх дітей та надати їм загальні практичні поради, враховуючи особливості європейської дійсності та ступінь її впливу на виховання наших дітей».
Свої поради щодо виховання дітей дали імам ІГКЦ шейх Імад аль-Руб та кандидат психологічних наук, дитячий психолог Яніна Омельченко.
Свою доповідь шейх Імад аль-Руб присвятив питанню взаємин дітей і батьків, і дав поради, як уникнути дурного впливу суспільства на ще несформований світогляд дитини. Шейх Імад також указав на те, що в основі виховання наших дітей повинні лежати лише ісламські принципи, але в той же час, вони не повинні бути ізольовані від суспільства, в якому живуть. Входячи в дитячий немусульманський колектив, вони повинні розуміти значення християнства в їхніх країнах і поважати його, зберігаючи свою приналежність до Ісламу. Шейх також акцентував увагу на тому, що батьки повинні ретельно прищеплювати своїм дітям ісламську моральність і бути для них у цьому прикладами.
Потім виступила Яніна Омельченко. Свою доповідь вона розпочала зі слів подяки всім присутнім батькам за їхнє прагнення вчитися самим і вчити своїх дітей. Не будучи мусульманкою, вона відзначила наскільки мудрий підхід Ісламу до виховання дітей. Адже дуже багато установок і порад шейха Імада вторили порадам сучасних психологів.
Головною ж темою її доповіді було встановлення довірчих відносин між батьками та їхніми дітьми. З її слів стало очевидно, що цей процес не є одномоментним, а також не є «зі стелі». Адже щоб стати гарним батьком чи матір’ю треба жагуче бажати своєї дитини ще до її появи на світ, піклуватися про неї вже тоді, коли вона ще знаходиться в утробі матері. Довіра ж дитини заслуговується протягом багатьох років постійною турботою про неї, проявом нефальшивого інтересу до її життя та захоплень. Психолог дала ряд практичних вказівок, як стати гарним батьком своїй дитині, а стати їй другом - це найвища нагорода батькові та матері.
Після лекцій та відповідей на запитання, організатори семінару перейшли від теорії до практики і провели конкурси для батьків та їхніх дітей.
За матеріалами сайту МАГО «Арраід»