Кримські татари, що вимагають від властей вирішити проблему з виділенням землі під забудови, багатотисячний мирний мітинг яких в Сімферополі так і не відбувся, мають намір провести цей захід 28 лютого, але вже в Ялті, мовиться в листі, направленому пікетниками голові Меджлісу кримськотатарського народу, депутатові Верховної Ради України Мустафі Джемільову.
Лист був зачитаний на площі Леніна в Сімферополі, де в понеділок зібралися декілька сот кримських татар, хто зміг пробратися поодинці крізь заслін українських військ і міліції. Малу кількість учасників мітингу пов\'язують з тим, що проводилася акція без узгодження з Меджлісом. «Меджліс кримськотатарського народу з цього питання рішення не ухвалював і, відповідно, не підтримує масову акцію протесту, при цьому рекомендуємо співвітчизникам не брати в ній участь», — сказав тоді Джемільов.
У листі, зокрема, мовиться: \"Місцеві власті Криму... ведуть економічну війну проти своїх співгромадян. На тлі зростаючої дорожнечі, стрімко підвищених комунальних платежів, низької зарплати кримські князьки, підкоряючись чиїйсь злій волі, намагаються зірвати курортний сезон. Замість того, щоб справедливо вирішити назріваючий конфлікт мирним шляхом, місцева влада безвідповідально намагається \"усмирити\" народ репресованими методами, цілеспрямовано готуючи кривавий конфлікт на цьому ґрунті...\".
Тому якщо в найближчі 10 днів влада не зробить «реальних кроків в напрямку вирішення наболілих питань», то вони зажадають від голови Меджлісу найрішучіших дій.
Серйозна проблема, пов\'язана з репатріацією кримських татар виникла в Криму з 1989 року, з падінням комуністичного режиму в СРСР. Кримськотатарський народ відвіку проживав на території півострова, але в 1944 році піддався повномасштабному комуністичному геноциду і висланню з рідних земель за наказом Сталіна. Кримським татарам не дозволили повернутися в рідні будинки навіть після 1956 року – реабілітації жертв сталінізму. Зробити це вони змогли лише після 1989 року.
Кримські татари, які повернулися, сьогодні претендують на повернення втраченої власності і отримання земельних наділів. Кримські ж власті або саботують рішення земельної проблеми або виділяють репатріантам земельні ділянки в районах, абсолютно не пристосованих для проживання та обробітку, - в степу, на півночі півострова, в той же час через корупційні схеми розбазарюючи кращі землі. В результаті цього кримськотатарське населення від безвихідності вимушене проводити самозахват приміської зони Сімферополя і Південного берегу Криму.
За матеріалами інфомаційно-аналітичного порталу http://www.qirimtatar.org