Кримськотатарський арт на вулицях українських міст

Рустем Скибин створив серію унікальних страв з вишуканими каліграфічними композиціями
Роботи Рустема Скибина зберігаються в Сімферопольському етнографічному музеї
Натхненник проекту «Крим-Україна-Стежка» Рустем Скибин
07.05.2015
Оцініть статтю: 
(466 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В Україні стартував масштабний арт-проект «Стежка». Протягом літа українські та польські художники прикрасять міські об'єкти - стіни будівель, зупинки, велосипедні доріжки, трамваї і автобуси - орнаментами у кримськотатарському стилі.

Про це повідомляє ініціатор проекту - агентство ArtPole.

Як стверджують в агентстві АртПоле, мета проекту - підтримати кримських татар і найдавніше мистецтво цього народу, а також утримати зв'язок між материковою Україною і Кримом, а відправною точкою і головним джерелом натхнення проекту стали візерунки Рустема Скибина, відомого художника-кераміста.

«Друзі, ми запускаємо проект «Крим Україна СТЕЖКА». Ідеї ​​українських та польських художників, інспіровані кримськотатарськими орнаментами у виконанні Рустема Скибина, будуть втілені в публічних просторах міст», - інформує ArtPole.

Нова ініціатива «Стежка» - краудфандінговий проект, гроші на нього збирають всією Україною, а художники створюватимуть орнаменти, не отримуючи гонорари. Перші арт-об'єкти з'являться в Києві, Вінниці та Чернівцях: «Вибрані міста - це тільки перші кроки, далі ми хочемо, щоб до проекту приєдналися й інші міста, і не лише українські. У кожному місті ми будемо працювати з місцевими громадами - пропонувати свої ідеї будуть волонтери, художники і місцеві активісти. Сподіваємося, що перші результати вже можна буде побачити в Києві в кінці червня».

Агентство «АртПоле», що ініціювала «Стежку», має на своєму рахунку гучні арт-проекти: «Розділові» з Сергієм Жаданом, Хмелева Project за участю колективу «Даха Браха», а також кілька вистав за участю відомого культуролога, письменника і поета, одного із засновників легендарного поетичного об'єднання «Бу-Ба-Бу» Юрія Андруховича.

Довідка:

Про «натхненника» проекту «Крим-Україна-Стежка»: Рустем Скибин народився в 1976 році в місті Самарканд, Узбекистан. У 1996 році закінчив Самаркандське училище мистецтв за спеціальністю «художник-педагог». У 1996 році повернувся на Батьківщину в Крим, з того ж часу по 2000 рік працював головним художником на керамічному підприємстві «Таврика» в Сімферополі. На основі орнаментів кримськотатарської вишивки, що були зібрані і розшифровані художником і мистецтвознавцем Мамутом Чурлу, Рустем Скибин створив свій стиль поліхромного розпису керамічних виробів, що несе в собі кращі риси традиційної культури кримських татар. Майстер досконало опанував метод створення щоразу нових варіантів стародавніх орнаментальних структур. Візерунки його творів несуть потужну позитивну енергетику, закладену в основній програмі буття - продовження життя на землі. Створив серію унікальних страв з вишуканими каліграфічними композиціями. Художник активно збирає, аналізує, відновлює технології виготовлення різноманітних форм традиційної побутової гончарної кераміки, вивчає і відновлює професійну лексику.

Рустем Скибин, член Асоціації кримськотатарських художників - учасник регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставок. Член творчого об'єднання «Чатир Даг».

Творча майстерня Рустема Скибина в даний час знаходиться в Києві.

Роботи Рустема Скибина зберігаються в Сімферопольському етнографічному музеї,
Кримськотатарському музеї мистецтв (Сімферополь), в Дирекції художніх виставок Міністерства культури України (Київ), в Художньому музеї ім. Крошицького (Севастополь), Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішні (Полтавська обл.), Музеї під відкритим небом Архітектури та побуту України Пирогово (Київ), в Музеї сходу ім. Богдана та Варвари Ханенків (Київ), Харківському художньому музеї. Багато робіт поповнили колекції приватних зібрань в Україні та за її межами.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.