Етнічним конфліктам у Криму можна запобігати на ранній стадії. Цього місцеву владу готові навчити Центр близькосхідних досліджень спільно з Румунським інститутом миру (PATRIR).
Як повідомляє УНІАН, Центр близькосхідних досліджень вивчає питання, пов`язані з мусульманськими та іншими меншинами на території України. Досвід роботи центру з кримськими органами місцевого самоврядування засвідчив, що існує прогалина у знаннях із запобігання конфліктам. Але також існує і зацікавленість в отриманні таких знань, наголошує віце-президент центру Олександр Богомолов.
Тому вітчизняні дослідники розпочинають співпрацю з Румунським Інститутом Миру (PATRIR - The Peace Action, Training and Research Institute of Romania).
«Плануємо разом з організацією, яка займається запобіганням конфліктам різного роду, насамперед міжетнічним, поєднати дослідницький і освітній досвід з навиками практичної допомоги, якими володіє PATRIR, аби зробити крок у напрямку запобігання конфліктам у Криму».
За словами О. Богомолова, спершу заплановані навчальні програми: як запобігати протистоянням у найбільш напружених Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Планується створити мережу, члени якої завдяки Румунському Інституту Миру матимуть доступ до міжнародного досвіду, а також налагодити систему попередження конфліктів на ранній стадії на рівні територіальних громад.
За матеріалами УНІАН
Посилання на тему:
Дім для кримських татар усе ще не гостинний
В українській міліції багато расистів
Українці стають більш нетерпимими
Верховна Рада України посилила відповідальність за розпалювання ворожнечі
Звіт держдепартаменту: В Україні найбільші порушники прав людини – міліція та тюрми