Українські миротворці в Афганістані надали медичну допомогу майже 3800 місцевим мешканцям

1
Український військовий лікар у Афганістані.
28.09.2009
Оцініть статтю: 
(358 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Офіцери українського миротворчого персоналу багатонаціонального контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан підбили підсумки виконання миротворчих завдань за 9 місяців поточного року, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Управління прес-служби Міноборони.

На сьогодні український миротворчий персонал складається з 10 офіцерів. Один проходить службу у Кабулі у штабі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані, двоє - офіцери національного елементу забезпечення - також служать у Кабулі, а семеро українських офіцерів та лікарів - у складі литовської Групи з відновлення провінції Гор у місті Чагчаран.

Так, за 9 місяців поточного року українськими військовими лікарями зі складу медичної секції багатонаціонального контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в провінції Гор лікарем-хірургом підполковником медичної служби Кирилом Кравченком, лікарем-хірургом майором медичної служби Володимиром Негодуйком та лікарем-анестезіологом майором медичної служби Віталієм Добровольським було оглянуто майже 3800 пацієнтів, а стаціонарно українськими лікарями було проліковано 26 пацієнтів.

Наші військові медики провели 115 хірургічних операцій, з яких 13, враховуючи стан потерпілих та умови проведення операцій, були надзвичайно складними. Завдяки проведеним заходам інтенсивної терапії та реанімаційним заходам 9 хворим вдалося врятувати життя.

Загалом, українські військові лікарі понад 2450 разів надавали допомогу мешканцям міста Чагчаран та інших населених пунктів провінції Гор. При цьому нашим лікарям у погонах доводилося стикатися і діагностувати такі важкі захворювання як туберкульоз, гепатити, кишкові інфекції, лейшманіоз та ехінококоз.

Невід'ємною частиною роботи українських військових медиків є проведення гуманітарних акцій з надання медичної допомоги афганському населенню віддалених гірських районів. Протягом 9 місяців поточного року українські військові медики здійснили 10 таких гуманітарних акцій. Крім того, вони взяли участь у медичному забезпеченні 9 патрулів та здійснювали медичне забезпечення операції зі знищення близько 1500 одиниць непридатних боєприпасів та саморобних мінно-вибухових пристроїв, яку проводили миротворці Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.

Варто відзначити, що для виконання миротворчих завдань на високому рівні при підготовці українських миротворців у них виховують почуття поваги до місцевого населення та його суспільних і релігійних традицій, ознайомлюють із особливостями історії та культури народу. Такими є положення державної Стратегії міжнародної миротворчої діяльності України, затвердженої указом Президента від від 15 червня 2009 року.

Зазначений документ також передбачає співпрацю із політичними, діловими та релігійними колами у державах перебування миротворчого контингенту. Яскравим прикладом участі українських миротворців у відбудові соціальної сфери Афганістану стало будівництво мечеті у таборі біженців «Карім Дад» у місті Чагчаран. Тоді капітан другого рангу Юрій Олефіренко і майор Петро Малєєв на прохання старости і мулли табору біженців склали проект будівництва мечеті та організували зустріч представників місцевої громади з миротворцями Збройних сил Данії, які профінансували будівництво.

Довідка. Український миротворчий персонал входить до складу Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан (ISAF) з травня 2007 року. На сьогодні український миротворчий персонал складається з 10 офіцерів. Один проходить службу у штабі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (м.Кабул), двоє - офіцери національного елементу забезпечення (м.Кабул), семеро - офіцери та лікарі литовської Групи з відновлення провінції Гор (м. Чагчаран).

Українські військові виконують миротворчі завдання спільно з військовослужбовцями Литви, Данії, Хорватії та Грузії.

За матеріалами УКРІНФОРМ

Посилання на тему:

Новини

Українські і датські миротворці побудували мечеть у таборі біженців в Афганістані

В Афганістані загинули 6 українців

Українські миротворці мають поважати релігійні традиції місцевого населення – державна Стратегія

Українські військові лікарі надали медичну допомогу афганцям

Статті

Проблеми та інтереси Афганістану

Насправді не шаріат є проблемою для афганських жінок

Українець Олександр став Ахмадом

«Іншалла!»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.