22 серпня на Майдані Незалежності в Києві відбулася акція «Свободу кримчанам — в’язням Росії». У заході взяли участь представники кримської діаспори, що проживають нині в столиці України. Кримчани та всі небайдужі до долі політв’язнів вийшли на Майдан з плакатами, на яких були написані імена активістів, які потрапили під судові переслідування після акцій опору окупаційному режиму.
— Сьогодні дуже важливо, що Україна пам’ятає своїх синів і дочок. Україна захищатиме права кожного з них, буде боротися за кожного з них. Ми прийшли проявити свою громадянську позицію, підтримати наших співвітчизників, громадян України, які знаходяться сьогодні в ув’язненні, яких кремлівський режим використовує як заручників. Якщо говорити про злочини, які вчиняє окупаційний режим, їх кількість з кожним днем збільшується, — сказав голова державної служби України з питань республіки Крим та міста Севастополь Аслан Омер Киримли.
За його словами, наше завдання сьогодні — боротися за те, щоб всіма можливими юридичними способами врятувати політичних в’язнів.
Серед кримських в’язнів совісті такі люди як Ахмет Чийгоз, Алі Асанов, Мустафа Дегерменджі, Таїр Смедляєв, Едем Османов, Хайсер Джемілєв, Олександр Кольченко, Олег Сенцов, Геннадій Афанасьєв, Олександр Костенко, Юрій Ільченко, Олексій Чирній. На жаль, цей сумний список поповнюється.
— Метою сьогоднішньої акції було нагадати імена людей, які знаходяться в ув’язненні, готуються до того, що їм буде винесено вирок. Це увязнені по двох справах: «Справа Сенцова і Кольченко», так званих «кримських терористів», і «Справа 26 лютого», коли кримські татари вийшли на захист територіальної цілісності України. Важливо перед Днем незалежності України нагадати про людей, які реально боролися за те, щоб Україна зберегла суверенітет, залишилася цілісною державою. Вони виступали на мирних акціях, виступали в публічній сфері на захист України, коли здійснювалася активна фаза окупації. Ми хочемо, щоб ці імена знали і пам’ятали, щоб наша країна, наша держава і суспільство боролися за них. Це наші герої, — зазначив радник Міністра інформаційної політики України Сергій Костинський.
За його словами, «сьогодні в Криму неможливо підняти голову», і люди, які заявляють про свій публічний протест, потрапляють під тиск спецслужб.
— Ми будемо привертати увагу не тільки українського суспільства, а й реалізовувати такі акції за кордоном.
Відзначимо, що Міністерство інформаційної політики України організувало безстрокову інформаційну кампанію «Крим — це Україна», яка реалізується не тільки в Україні, але й за кордоном. Кримчани Ліза Богуцька, Владислав Селезньов, Олександр Янковський, Ольга Духнич, Севгіль
Наступним етапом стане запуск мультимедійної платформи іномовлення України, завдяки якій сотні мільйонів людей всюди будуть знати, що «Крим — це Україна».