У Катарі завершила свою роботу IX міжнародна конференція з міжкультурного діалогу, що відбулася у столиці Досі. Мусульман України представляла делегація з ВАГО «Альраїд» на чолі із заступником голови асоціації доктором Шаді Шавіром і головою релігійного комітету доктором Імадом Абу ар-Руббом.
Учасники конференції, яка була присвячена темі «Соціальні мережі і міжрелігійний діалог: нові відносини», протягом 3 днів обговорювали ряд дуже важливих тем, серед яких: «Поява комунікаційних технологій, їх історія і розвиток», «Важливість соціальних мереж і переваги їхнього використання у міжрелігійному діалозі», «Небезпека комунікаційних технологій і їх вплив на суспільство», а також «Розробка релігійних норм і етичних правил для захисту суспільства від зловживання соціальними мережами».
За підсумками роботи конференції вчені й релігійні діячі різних конфесій зійшлися на тому, що діалог є найважливішим засобом зміцнення миру й стабільності, і в наш час соціальні мережі відіграють найважливішу роль у його розвитку.
«Ідея назвати нинішню конференцію “Соціальні ЗМІ і міжрелігійний діалог” прийшла організаторам під впливом “арабської весни” й тієї координуючої ролі, яку відіграли соціальні ЗМІ у подіях, що відбулися у регіоні», сказав професор Ібрагім Салех аль-Нуаймі (Ibrahim Saleh Al-Nuaimi), голова Міжнародного центру міжрелігійного діалогу в Досі (DICID).
Кодекс норм поведінки
Певні групи в усьому світі зловживають соціальними ЗМІ, щоб розпалювати ненависть між релігійними громадами.
Для досягнення ефективного зближення і співробітництва між послідовниками різних релігійних конфесій на міжнародному рівні конференція закликала Міжнародний центр із міжрелігійного діалогу у Досі розробити кодекс норм поведінки, який регулюватиме міжконфесійне спілкування у соціальних мережах.
Учасники конференції порахували необхідним розробити кодекс норм поведінки у соціальних мережах і представити його на розгляд міжнародним організаціям, серед яких ООН і ЮНЕСКО.
Колишній єгипетський муфтій доктор Наср Васіл (Nasr Wasil) представив доповідь, у якій підкреслив прагнення ісламу до міжрелігійного діалогу. «Іслам визнає важливість комунікації й взаємодії між різними суспільствами», сказав він.
«Фундаментом, на якому основуються всі божественні релігії, є віра в єдиного Бога, отже, на всіх нас покладена відповідальність за те, щоб підтримувати відносини на основі взаємоповаги на благо людства, до якого всі ми належимо», сказав міністр.
Конференція також закликала молодь висувати свої ідеї і пропозиції щодо поліпшення міжрелігійного взаєморозуміння і співробітництва у суспільній, духовній та іншій сферах життєдіяльності.
У конференції взяли участь 242 релігійних діяча із числа мусульман, іудеїв і християн з більш ніж 60 країн світу.
За матеріалами arraid.org
Посилання на тему:
700 мусульманських лідерів взяли участь у молодіжній конференції у Джакарті
Голова всеукраїнської мусульманської організації бере участь в XI-й міжнародній конференції WAMY