75 років тому 17 квітня сталася трагічна подія в історії кримських татар. Радянська влада влаштувала самосуд над кримськотатарською інтелігенцією: вченими, політичними діячами, письменниками, працівниками культури. Таким чином влада намагалася «обезголовити» кримськотатарський народ, забравши у нього кращих синів нації. У зв'язку з цією подією в Криму щорічно проводять дуа (молебень) жертвам сталінських репресій 1938 року.
Цього року, як і минулого, дуа буде проведено в центральній мечеті Сімферополя. Крім дуа організатори планують провести невеликий історичний екскурс в ті похмурі роки, коли було репресовано ціле покоління кримськотатарських громадсько-політичних діячів, подвижників науки і культури. Захід відбудеться 17 квітня о 16.00 в Кебір Джамі (м.Сімферополь, вул. Курчатова, 4)
17 квітня 1938 - одна з чорних дат в історії кримських татар, коли виїзна сесія військової колегії Верховного суду СРСР засудила до смертної кари кращих представників кримськотатарської інтелігенції. Серед них: поет Абдулла Лятиф-заде, письменники Асан Сабрі Айвазов, Осман Акчокракли, Джафер Гафаров, Ільяс Тархан і багато інших діячів культури. Десятки імен талановитих поетів і прозаїків було вирвано з літературного процесу, чим було завдано величезної шкоди кримськотатарській літературі, мистецтву та культурі. Ця трагічна сторінка історії кримських татар була своєрідною підготовкою до ще більш трагічного випробування - депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944.
Джерело: Сайт ДУМК