У Криму знову зникають кримські татари. За останні півтора тижні в Сімферопольському районі зчезли троє осіб. 27 серпня зник
Про це на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук повідомив заступник голови Меджлісу Наріман Джелял.
— За наявною інформацією, 21 серпня ввечері близько 21.00 Селімов Мемет, повідомивши батькам, відправився до свого знайомого (товариша) Ібрагімова Османа. Через якийсь час батьки не змогли зв’язатися з ним телефоном, згодом телефон і зовсім був відключений. Як з’ясувалося пізніше, разом з ним зник й Осман.
Як розповідають батьки Мемета, він працював водієм у місцевій поліклініці, громадською діяльністю не займався, в криміналі участі не брав, постійно тримав зв’язок з рідними. Їхати
Пізніше Наріман Джелял повідомив, що стало відомо про смерть двох розшукуваних — Ібрагімова Османа і Селімова Мемета:
— Як щойно повідомив мені учасник національного руху Мустафа Хаїров, зниклі 21 серпня Селімов Мемет та Ібрагімов Осман були знайдені сьогодні (29 серпня — ред.) о першій годині дня мертвими, за його словами, з ножовими пораненнями. Трупи були закопані неподалік кафе в с. Богданівка під Сімферополем. З іншого джерела стало відомо, що особу підозрюваного у вбивстві встановлено, але вона поки не затримана, в розшуку. Похорони, ймовірно, відбудуться в понеділок.
— Кримськотатарський народ втратив двох молодих хлопців, — пише Наріман Джелял. — Ми відстежували хід розслідування весь вчорашній день, і я вдячний за оперативну роботу співробітників правоохоронних органів. Як повідомили сьогодні вранці (30 серпня — ред.), вбивця затриманий. За останньою інформацією, конфлікт між вбивцею і молодими хлопцями розгорівся через дівчину. Чи були вони в стані алкогольного сп’яніння поки не відомо, але знайомі характеризують їх як позитивних і непитущих, принаймні надмірно.
За словами Джеляла, на цей момент наявні факти у справі вказують швидше на побутовий характер інциденту, однак певні сили намагаються надати цьому політичного забарвлення, акцентуючи увагу на громадянство підозрюваного:
— Весь вчорашній день мене просили не політизувати це вбивство. Власне у мене не було на те підстав, оскільки всі факти, які нам відомі, вказують на побутовий характер злочину… Однак деякі кримські «державники» не втрималися від політизації, акцентувавши увагу громадськості на українському громадянстві злочинця, прагнучи тим самим відмазати владу від події. — пише Джелял і зауважує, — Як кажуть, на злодієві і шапка горить. Адже ніхто з офіційних представників громадськості прямо не звинувачував владу в цьому злочині… І не забувайте, що абсолютна більшість жителів Криму не відмовлялася від українського громадянства. Так що не аргумент, — зауважує заступник голови Меджлісу.
Наріман Джелял також дає загальну оцінку ситуації на півострові, що є сприятливим середовищем для виникнення конфліктних ситуацій:
— З огляду на вкрай тривожну ситуацію в кримському суспільстві, особливо серед кримських татар, причинами якої виступають незадоволеність політичною ситуацією, міжнаціональними відносинами, роботою, зарплатою, рівнем життя і навіть поганими дорогами, страх за власну безпеку і побоювання за рідних і близьких, свою частку відповідальності за які несе і влада, ймовірність конфліктних ситуацій навіть на побутовому рівні, на мою думку, зростає.
Тим часом пошуки зниклого в Криму