12 травня в Києві відбулася
Як зазначив Арсен Жумаділов, закон «Про декомунізацію України», прийнятий Верховною Радою у квітні 2015 року, чітко прописує механізми зміни назв населених пунктів. Це дозволяє через 6 місяців після підписання закону Президентом України, зробити перший крок з повернення в Крим історичної топоніміки, а саме почати процедуру зміни географічних назв.
За словами спікерів, в Криму тільки 6 історичних назв населених пунктів дожили до нинішнього часу. Перейменування кримськотатарських назв на комуністичні почалися відразу після депортації кримських татар і позбавлення Криму статусу автономії. Процес проходив протягом 1945–48 років.
«Якщо на картах України з’являться історичні топоніми Криму, які відповідали тому, що було до депортації народів з Криму, то це буде досить серйозним аргументом ідеологічного, інформаційного та емоційного характеру, щоб ми заявили про свою претензію на Крим ще більш твердо, ще впевненіше. Картографія як така в свій час була інструментом створення національних держав. Люди, дивлячись на карту усвідомлювали, що живуть в межах цієї країни. У неї є
За словами чиновника, мова йде про 69 населених пункти та 6 районів Криму. Але це лише перший крок, насправді перейменування чекають сотні населених пунктів. І це не тільки кримськотатарські назви, а й німецькі, єврейські, російські.