Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відкрив виробництво з порушення прав сім'ї Мінаджиєвих, яку влада Євпаторії примусово виселила з підвальних приміщень багатоповерхового будинку.
Як повідомили в прес-службі Меджлісу кримськотатарського народу, виселення сім'ї, в якій двоє малолітніх дітей 2002 і 2011 року народження, було здійснено 23 січня 2012 р. Ці люди були вимушені оселитися в підвалі через невирішеність проблеми з місцем проживання.
«У найлютіші морози цієї зими, у штормове попередження дикунським способом люди були викинуті на вулицю, незважаючи на численні звернення до місцевої влади і виконавчої служби про відстрочення виконання рішення суду. Така завзятість державних чиновників викликала загальне обурення і засудження», – зазначили в Меджлісі.
За інформацією прес-служби, голова Меджлісу, народний депутат України Мустафа Джемільов надіслав на ім'я Уповноваженого Верховної Ради України Ніни Карпачової листа із проханням втрутитися в ситуацію, що склалася, для захисту конституційного права громадян на житло, здоров'я і життя.
У своєму зверненні нардеп, серед іншого, зазначив, що «вселення сімей депортованих громадян в підвальні і цокольні приміщення житлових будинків Євпаторії сталося в період масового повернення депортованих громадян на історичну Батьківщину до Криму в умовах відсутності іншого житла для проживання».
«Попри те, що ці сім'ї, згідно з чинним законодавством, перебувають на окремому квартирному обліку депортованих громадян, виділення їм житла найближчим часом неможливо через недофінансування Програми розселення й облаштування депортованих громадян», – підкреслив Джемільов.
Голова Меджлісу також зазначив, що за останні 20 років ситуація не змінилася, і люди продовжують жити в підвалах з надією, що отримають довгоочікуване житло.
«За ці роки міська влада не здійснила жодних заходів для переселення цих людей. У цих підвалах живуть соціально незахищені сім'ї», – зауважив Джемільов і попросив Карпачову розглянути питання про виселення людей під час холодів як «волаюче нелюдське відношення до сімей з малолітніми дітьми, за яких не вступилися ані служба опіки й опікунства, ані прокуратура».
Крім того, голова Меджлісу просить омбудсмена припинити виселення сімей депортованих громадян до вирішення їх житлових проблем й «ініціювати притягнення до відповідальності винних, що виселяють людей під час холодів».
17 лютого офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини офіційно повідомив про відкриття провадження у цій справі і проведення розслідування відносно порушення конституційного права сім'ї Мінаджиєвих на житло.
За матеріалами Крим24
Посилання на тему:
Лише 1.5% сімей репатріантів, що стоять на квартобліку, отримують щороку житло