Державна програма розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, що повернулися для проживання в Україну, буде продовжена на період до 2015 року. Відповідний пункт міститься в Національній програмі співробітництва Україна-НАТО на 2011 рік, затвердженій указом Президента Віктора Януковича минулої середи, 13 квітня.
У розділі, присвяченому захисту прав національних меншин цього документа, текст якого опублікований на офіційному сайті глави держави, українська влада, зокрема, зобов'язується забезпечувати необхідні умови для повернення, облаштування, соціальної адаптації та інтеграції депортованих кримських татар та осіб інших національностей. Це, як зазначається в програмі, є «важливим напрямом національної політики і має велике значення для збереження соціально-економічної стабільності, забезпечення національної безпеки та зміцнення міжнародного авторитету України». При цьому в якості середньострокової мети Українська держава має намір продовжити роботу з удосконалення нормативно-правової бази у сфері захисту прав національних меншин з метою її узгодження із положеннями міжнародних договорів у цій сфері.
Серед пріоритетних завдань на поточний рік в програмі вказана розробка та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту концепції державної етнонаціональної політики України, а також законопроекту про внесення змін до Закону «Про свободу совісті і релігійних організацій» у новій редакції. Також у 2011 році українська влада пообіцяла «вжити заходів щодо прийняття постанови Кабінету Міністрів України про продовження на період до 2015 року дії Програми розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, що повернулися на проживання в Україну, їх адаптації та інтеграції в українське суспільство на період до 2010 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2006 року № 637».
Як відомо, Кабінет Міністрів України досі не затвердив проект Програми з облаштування депортованих на 2011-2015 роки, яка традиційно фінансується з держбюджету країни. Ситуація ще більше ускладнилася після скасування Державного комітету у справах національностей та релігій, який раніше займався розробкою даної програми.
Голова Постійної комісії Верховної Ради Криму з міжнаціональних питань і проблем депортованих Ремзі Ільясов заявив у пресі, що відповідні функції Держкомнацрелігій поки нікому не передані. На його думку, це може бути як Міністерство культури, так і Міністерство регіонального розвитку.
У 2011 році з державного бюджету України на облаштування осіб, депортованих за національною ознакою, передбачено 23,3 млн. грн.
За матеріалами «Крим24»
Посилання на тему:
Президент кардинально змінив склад Ради представників кримськотатарського народу
Янукович обіцяє вирішити насущні проблеми кримських татар
Заступник голови Меджлісу: Янукович підійшов до проблем кримських татар половинчасто
В. Янукович взяв під особистий контроль питання облаштування репатріантів
Президент розпорядився належним чином відзначити річницю Депортації
Україна розробить національну програму підтримки кримськотатарського народу, - В.Янукович