Заради діалогу конфесій і об’єднання українського суспільства...

Заради діалогу конфесій і об’єднання українського суспільства...
28.02.2013
Оцініть статтю: 
(536 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Міжконфесійний та міжрелігійний діалог започатковують у Львові. 6-7 травня 2013 року відбудеться інавгурація львівського Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas).

Центр очолить Тарас Дзюбанський, доктор богословських наук, який із жовтня 2012 року працює радником з релігійно-екуменічних питань міського голови Львова, повідомляє портал "Релігія в Україні".


«Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» є нерелігійною та неприбутковою громадською організацією. Завдання та мета центру полягають у розвитку академічного та богословського діалогу між Церквами та релігійними спільнотами. Крім такого академічного спрямування, центр реалізовуватиме проекти соціального характеру з метою підтримки дітей-сиріт, жінок, які зазнали насильства та осіб старшого віку», - прокоментував подію керівник Центру.


За словами Тараса Дзюбанського, ідея створення такого центру виникла ще під час навчання в аспірантурі на програмі міжрелігійного діалогу у Ватикані. Подібний досвід створення центрів міжрелігійного діалогу дуже поширений у світі. Зокрема, очільник центру «Лібертас» неодноразово брав участь в екуменічних заходах, які відбувалися з ініціативи Центру міжрелігійного діалогу ім. Іоана Павла ІІ (John Paul II Center for Interreligious Dialogue), Центру Міжрелігійного Порозуміння (Center for Interfaith Understanding) та Центру за Єдність (Centro Pro Unione).


«Назву центру обрано невипадково. «Лібертас» (з лат. - воля, свобода) відображає слова із Євангелія, які сказав Ісус: «Шукайте правду - і правда вас визволить». Адже, кожна особа, в яких би обставинах вона не була, має право на правду та свободу», - розповідає Тарас Дзюбанський.


«Сподіваюся, що центр стане мобілізуючим та, в деякій мірі, об’єднуючим елементом українського суспільства не тільки в релігійній сфері, але і в багатьох інших ділянках», - додав засновник.


«Львів завжди був сильним духовним центром. Місто, в якому понад 100 діючих храмів, де переплетені різні релігійні традиції, саме тому і стало центром міжрелігійного та міжконфесійного діалогу», - вважає міський голова Львова Андрій Садовий.


Передбачається, що захід відкриватиме Тетяна Іжевська, Посол України у Ватикані та особистий представник діючого голови Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань протидії расизму, ксенофобії та дискримінації щодо християн та осіб інших віросповідань.


Також участь в церемонії інавгурації візьмуть владика Чарльз Морерод (Charles Morerod), єпископ РКЦ Женеви, Лозанни та Фрібургу (Швейцарія), та доктор Антоні Чернера (Anthony Cernera), Президент Міжнародної Федерації Католицьких Університетів, який із 1988 до 2010 року був президентом університету Пресвятого Серця, що в м. Феєрфілд, штат Коннектикут, США.


З нагоди інавгурації до Львова прибуде багато високоповажних гостей, послів, представників Церков, релігійних спільнот з України та з-за кордону, зокрема, Італії, Сполучених Штатів Америки, Об’єднаних Арабських Еміратів, Ватикану та Ізраїлю. В якості незалежних оглядачів будуть запрошені представники Православної та Католицької Церков та інших як християнських, так і нехристиянських віросповідувань. Цікавим є те, що відкриття Центру для екуменічного та міжрелігійного порозуміння відбудеться саме в той період, коли Україна головує в Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ).


Повну програму церемонії інавгурації буде опубліковано у березні 2013 року на офіційній web-сторінці Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas) – http://www.libertas.infolviv.eu/.


Як зазначається, ГО Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas) діятиме у м. Львові з метою розвитку академічного діалогу між представниками Церков та релігійних рухів на місцевому та міжнародному рівні. В академічній сфері центр організовуватиме конференції, семінари та лекції, з метою дослідження та вивчення міжконфесійної та міжрелігійної тематики та проблематики та ознайомлення з ними суспільства. На практичному рівні представники центру реалізовуватимуть соціальні проекти за участю представників та членів різних конфесій та релігій заради імплементації спільних людських цінностей, духовної культури, поваги, толерантності в суспільстві. Застосовуючи наукові методи та інноваційний спосіб мислення в царині міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, центр спрямовуватиме свою діяльність на встановлення зв’язків між зацікавленими сторонами в сфері академічного вивчення феноменології діалогу, поваги, порозуміння та співпраці в соціальних проектах.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.