Мусульманська громада «Берекет» села Бай-Булуша (Орлівка) Красноперекопського району вже ознайомилася з новим законом України про землю, і подала всі необхідні документи у сільраду Бай-Булуша для винесення рішення про скасування орендної плати за землю, на якій розміщена мечеть громади.
Про це кореспонденту QHA повідомила голова Красноперекопського регіонального меджлісу Саніє Аметова. За її словами, на даний момент члени громади чекають дати - 22 квітня. У цей день відбудеться засідання селищної ради, на якому мають ухвалити рішення про передачу землі, на якій знаходиться мечеть громади, у її користування.
Відповідно до недавно прийнятого Верховною Радою України закону, громада «Берекет» звільняється від орендної плати за земельну ділянку, на якій розміщена мечеть.
«Ми подали до сільради заяву і всі необхідні документи. І тепер чекаємо рішення, яке приймуть 22 числа», - уточнила Саніє Аметова. Вона також відзначила, що ніякої протидії з боку органів самоврядування селища намірам громади не було.
«Нас тільки хочуть, все-таки, змусити оплатити борг, що висить на нас, але ми відмовляємося, тому що у громади немає грошей, і ми сподіваємося на виконання законодавства», - відзначила голова місцевого меджлісу.
Ситуація, пов'язана з орендною платою за ділянку, що прилягає до мечеті в селі Бай-Булуш Красноперекопського району розвивалася наступним чином. У 2003 році у користування мусульманській громаді «Берекет» у с. Бай-Булуш під мечеть безоплатно було передано будівлю колишньої пекарні. Однак прилягаюча до будівлі земельна ділянка, площею близько 35 соток, залишилася у комунальній власності сільради, яка за користування ділянкою встановила орендну плату в розмірі 35 грн. на рік. У січні 2008 року орендна плата зросла до 165 гривень на рік, а буквально через місяць злетіла до 4,7 тис. на рік.
Мусульманська громада звернулася в Орлівську сільраду з проханням повернути суму орендної плати в колишні рамки, тому що нова виявилася для неї непосильною. Але місцева влада відмовилися піти назустріч мусульманам. У зв'язку з цим 8 вересня 2008 року перед будівлею сільради пройшов мітинг протесту, у якому взяло участь більше 150 жителів села, незадоволених фактом підняття орендної плати.
«Коли орендна плата піднялася до 165 грн. на рік, нас це засмутило, однак, з огляду на сучасні реалії, ми були згодні платити дану суму. Але після другого стрибка ціни, це стало для нас просто непосильним, тому що ми некомерційна, неприбуткова організація», - прокоментувала ситуацію голова Красноперекопського регіонального меджлісу.
Сільрада запропонувала представникам громади «Берекет» або відмовитися від земельної ділянки, або провести її оцінку незалежними аудиторами і на основі висновку експертів установити нову орендну ставку, яка, за словами голови сільради, виявилася б значно нижчою. Однак представники організації «Берекет» не погодилися відмовитися від земельної ділянки, а на проведення незалежної оцінки землі у них просто не було коштів.
1 жовтня 2008 року відбулося засідання Адміністративного суду Сімферополя, який прийняв рішення зобов’язати громаду «Берекет» оплатити заборгованість за землю, нараховану з лютого по серпень 2008 року, що склало 4,7 тис. грн. Після погашення заборгованості, орендна плата для громади нараховувала більше 6 тис. грн на рік. Юристи назвали дії селищної влади незаконними.
15 січня 2009 р. Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права релігійних організацій на постійне користування земельною ділянкою». Відповідно до даного законодавчого акту, релігійні організації одержали право безстрокового користування земельними ділянками, на яких розташовуються. Орендна плата з них не стягується.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
Кримський військовий археолог вивчить проблему будівництва мечеті у «Красному»