Жіночий семінар у Луганській Соборній мечеті: в пошуку рішень актуальних громадських проблем

1
Жінка — дочка, сестра, дружина, мати, — посідає надзвичайно важливе і почесне місце в суспільстві, будучи вихователькою майбутніх поколінь.
Жіночий семінар у Луганській Соборній мечеті: в пошуку рішень актуальних громадських проблем
Жіночий семінар у Луганській Соборній мечеті: в пошуку рішень актуальних громадських проблем
1
24.05.2012
Оцініть статтю: 
(273 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У продовження тредиції проведення культурно-просвітницьких заходів для мусульманок, жіночий відділ ВАГО «Альраїд» зібрав близько 40 представниць слабкої статі з різних міст Донбасу на четвертий жіночий семінар, який відбувся 20 травня 2012 року в соборній мечеті м. Луганська

Метою семінару було підвищення релігійної й юридичної освіченості жінок, а також мотивація їх до роботи над собою для ефективнішої участі як у сімейних справах, так і у сфері особистого зростання і громадського життя.

Логічно починати розвиток в якій-небудь сфері з осмислення досвіду, придбаного в ній попередніми поколіннями. Тим більше, що, на відміну від побутових моментів і технічних нововведень, досвід попередніх поколінь у сфері міжособистісних стосунків ніколи не втрачає актуальності. Тому семінар був відкритий лекцією імам-хатиба Донецького ІКЦ Рената Хабібутдінова, в якій він показав безліч прикладів вирішення тих або інших життєвих ситуацій з досвіду дружин Пророка, с.а.с., і його праведних сподвижниць. Це були дійсно гідні жінки, здатні на прийняття часом стратегічно важливих рішень; вони були готові підтримати своїх чоловіків у справах військових і державних - але при цьому не втрачали своєї жіночності та не нехтували справами сімейними.

Сімейні стосунки — далеко не така проста сфера міжособистісної взаємодії, як може здатися на перший погляд. Безпечність у багатьох пов'язаних з нею питаннях привела до того, що сьогодні міцна і стійка до зовнішніх потрясінь сім'я, ґрунтована на взаємоповазі і взаємній підтримці, стала не таким вже частим прикладом. Саме тому імам-хатиб Луганської мечеті Мухаммад Альустаз вирішив у своєму виступі освітити такі проблемні моменти, як змішані шлюби, пошук компромісу між подружжям, складнощі і проблеми, з якими стикаються молоді люди,що наважилися на серйозний крок створення сім'ї, пріоритети, якими слід керуватися під час вибору пари. Не обійшов він увагою і питання, пов'язані з вихованням дітей.

На завершення семінару керівник Жіночого відділу ВАГО «Альраїд» Танзіля Ісса у своєму виступі «Терпіння та його користь для життя найближчого і майбутнього» пояснила розхожі помилки про природу терпіння, адже дуже багато людей стали жертвою підміни понять і сприймають терплячість не як стійкість, послідовність й урівноваженість — але як готовність пасивно спостерігати будь-яку несправедливість, у тому числі й на свою адресу, не роблячи жодних спроб виправити ситуацію.

Жінка — дочка, сестра, дружина, мати, — посідає надзвичайно важливе і почесне місце в суспільстві, будучи вихователькою майбутніх поколінь. Тому, усвідомлюючи величезний обсяг покладеної на прекрасну половину людства відповідальності, ВАГО «Альраїд» регулярно проводить різні культурно-просвітницькі й освітні заходи, щоб допомогти дівчатам і жінкам більш зважено вибудовувати своє життя і при цьому не втрачати власне «я».

Собкор

Посилання на тему:

Культурно-просвітницький жіночий семінар в Ірпіні

Донецькі мусульмани провели жіночий і дитячий літні семінари

Міжнародна жіноча конференція у Києві: мусульманки вже давно є активними членами суспільства

Мусульманки Криму зустрілися на жіночій конференції «Моя віра - мій скарб»

Українські мусульманки розвиваються й удосконалюються в ім'я Всевишнього

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.