Мусульмани, що відстоюють право на будівництво мечеті на масиві «Буки» Мамут-Султанської (Добровської) сільради, 25 листопада перекрили рух на ялтинській трасі на 15 хвилин. Свої дії вони назвали акцією громадянської непокори. Ще минулого тижня жителі Доброго попередили місцеву владу про своє незадоволення, висунувши ультиматум: прибрати торговельні споруди з місця, де заплановано будівництво мечеті.
Ділянка, розміром 20 соток, уздовж ялтинської траси – поле бою між тутешніми жителями і місцевою владою. Щотижня тут збираються мусульмани і вимагають від влади прибрати торговельні споруди, завезені напередодні Курбан-байраму, і повернути захоплені 20 соток землі, на якій планується будівництво мечеті.
«Ми звернулися в усі інстанції, але нас ніхто не почув. Представники влади і відповідних організацій не зважають на наші претензії і бажання звести на цьому місці мечеть. Тому вирішуйте, що робити, інакше ми будемо якось діяти», – коментує акцію місцевий житель Джеліл Ібраімов.
Протягом тижня нічого не змінилося, тому люди були змушені перекрити дорогу. На дорозі їх вже чекали десятки співробітників міліції. Недалеко стояли бійці спецзагону міліції і пожежники. Близько 15 хвилин люди ходили пішохідним переходом, унеможливлюючи проїзд транспотру. Тоді співробітники ДАІ почали спрямовувати рух транспорту через с/г ярмарок.
Місцевий житель Джевдет Алієв каже: «Ми перекрили трасу, щоб нас почули представники місцевої влади, зокрема Могильов, який обіцяв вирішити нашу проблему, але досі ніхто невживає ніяких заходів. Нам залишається тільки перекривати дорогу. Якщо і це не допоможе, то ми заблокуємо міністерство. Сьогоднішня акція – тільки попередження».
Заступник голови Меджлісу з земельних питань Заур Смирнов, що прибув на місце події, запропонував вирішити цю проблему шляхом переговорів, а також пообіцяв у зібрати представників усіх зацікавлених сторін для обговорення шляхів вирішення проблеми у найближчі дні: «Зачинимо двері приміщення і не вийдемо до того часу, поки не дійдемо згоди у цьому питанні. Думаю, ваші прихильники теж готові до діалогу».
Місцеві активісти заявили, що не поступляться територією під ярмарок і не мають наміру йти на компроміс, будуючи мечеть на території колишнього складу хімічних речовин. Мусульмани запропонували альтернативу, яка полягає у пропозиції збудувати ярмарок і мечеть на одній території, розмежувавши їх дитячим майданчиком.
Сподіваємося, що у найближчому майбутньому питання землі під будівництво мечеті на території Добровського сільради буде вирішено, і мусульмани зможуть розпочати зведення мусульманської культової споруди.
Ельзара Юнусова, Крим