Американці організували кампанію з порятунку кладовища в Аль-Кудсі

1
«Я відчув, що мій обов'язок - зробити щось у зв'язку з оскверненням цього важливого пам'ятника культури», - говорить викладач Колумбійського університету доктор Рашид Халіді.
03.03.2010
Оцініть статтю: 
(229 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У США за підтримки місцевих євреїв і християн набирає обертів кампанія з порятунку старовинного мусульманського кладовища в Єрусалимі.

«Я відчув, що мій обов'язок - зробити щось у зв'язку з оскверненням цього важливого пам'ятника культури», - говорить викладач Колумбійського університету доктор Рашид Халіді.

Учасники кампанії поставили собі за мету зробити свій внесок у порятунок старовинного кладовища Мамілла, яке може бути зруйновано через будівництво ізраїльського Музею толерантності. Спорудження музею спонсорує американська єврейська організація Центр Симона Візенталя.

Протягом декількох десятків років ізраїльська влада відрізала великі ділянки кладовища під свої так звані «проекти розвитку». У 1960-х за рахунок території кладовища було відгороджено ділянку для автостоянки, впритул до кладовища побудовані школа, дорога і парк.

Вважається, що на давньому цвинтарі були поховані деякі з супутників пророка Мухаммада (мир йому і благословення). Істориками доведено, що тут знаходяться поховання радників і воєначальників середньовічного правителя Салах ад-Діна, що датуються XII століттям, а також мусульманські вчені.

«На цвинтарі Мамілла поховані мої предки, деякі жили в Єрусалимі ще в XV столітті», - говорить Халіді.

Американський Центр із захисту конституційних прав (CCR), що очолив кампанію з порятунку кладовища, подав до ООН петицію від імені 60 заможних палестинських сімей, які живуть в Єрусалимі та США.

«Після того, як спроби інших в ізраїльських судах провалилися, ми зв'язалися з Центром, який погодився допомогти нам, в результаті була складена петиція, яку відправили в ряд агентств ООН», - сказав Халіді.

«Ті, хто подали петиції, також хочуть знати, що сталося з останками їхніх предків, і вимагають їх перепоховання за участю відповідних мусульманських органів», - сказала представник CCR Марія Лахуд.

Кампанія привернула увагу багатьох американців, які також приєдналися до захисту Мамілли.

«Ми раді, що наша кампанія отримала певний резонанс у Сполучених Штатах», - говорить Лахуд.

Халіді також підтверджує, що американці, в цілому, позитивно поставилися до справи захисту мусульманського кладовища.

Проте він вважає, що мечеті, церкви і синагоги повинні прийняти більш активну участь у поширенні інформації про плани ізраїльської влади, які зазіхають на пам'ятник мусульманської історії.

До кампанії з порятунку кладовища Мамілла приєдналися і представники інших релігійних громад США. У їх числі парафіяни церкви Всіх святих у Пасадені, Каліфорнія, синагог в Лос-Анжелесі і Каліфорнії.

Рабин зі штату Каліфорнія Стівен Джейкобс вважає, що знесення мусульманських могил є образою не лише для мусульман, але і для євреїв і християн.

«Те, що мало стати музеєм толерантності, перетворилося на символ нетерпимості ... Палестинці повинні знати, що тут, у США, є люди, які їм співчувають», - сказав він.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Палестинці звернулися до ООН, щоб зупинити будівництво музею на території мусульманського кладовища

Євреї проти ізраїльської агресії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.