Близькосхідне турне Барака Обами

1
США, і Захід, у цілому, повинні краще познайомитися з ісламом, вважає Б. Обама.
04.06.2009
Оцініть статтю: 
(614 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Вчора, 2 червня, Президент США Барак Обама вилетів на Близький Схід з офіційним візитом. Спочатку він відвідає Саудівську Аравію, де зустрінеться з королем Абдаллою ібн Абдель-Азізом, щоб обговорити «ряд важливих проблем, включаючи мирне врегулювання на Близькому Сході, Іран і тероризм», а потім вилетить у Каїр, де виступить зі зверненням до арабських народів та ісламської громади світу.

У своїй промові Обама викладе бачення нової американської адміністрації з питань урегулювання на Близькому Сході і розвитку зв'язків з мусульманськими країнами, повідомляють РІА Новини.

Америка - найбільша мусульманська країна

Напередодні своєї поїздки в інтерв'ю французькому телеканалу Canal+ Президент США заявив, що сподівається відновити відносини з мусульманськими країнами. І підкреслив: "Америка - одна з найбільших мусульманських країн у світі", передає ІсламНьюз.

На питання, які цілі переслідує Барак Обама під час майбутньої поїздки, він сказав, що йому хотілося б створити умови для більш ефективного діалогу між США і мусульманським світом. Донести до країн близькосхідного регіону проблеми, які турбують Захід, а також обговорити те, що відбулося в Афганістані й Іраку. І, крім того, розповісти, як Вашингтон бачить перспективи розвитку відносин між ізраїльтянами і палестинцями.

Обама також відзначив, що США, і Захід, у цілому, повинні краще познайомитися з ісламом. Він говорить, що в США проживає велика кількість мусульман, і тому США можуть вважатися однією з найбільших мусульманських країн у світі. І саме це, на його думку, може сприяти поліпшенню діалогу між народами.

Барак Обама також попереджає, що від його поїздки на Близький Схід не варто очікувати негайних результатів, тому що "словами не зробиш занадто багато".

Приклад для наслідування

США можуть бути «прикладом для наслідування» для мусульманського світу. Про це президент США сказав в інтерв'ю британській радіокомпанії «BBC» напередодні свого турне на Близький Схід.

«Демократія, верховенство закону, свобода слова, свобода віросповідання - це не просто західні принципи», які потрібно насаджувати у мусульманських країнах, а «універсальні принципи, які ці країни можуть прийняти і закріплювати як невід'ємну частину національної самосвідомості», - цитує президента США Іслам.ру.

За словами голови адміністрації, для США чи будь-якої іншої країни небезпечно думати, що вони можуть «нав'язати свої цінності іншим державам, у яких зовсім інша історія і культура». «Важливо, щоб ми були хорошим прикладом для наслідування», - підкреслив президент. «Ми хочемо показати світу, що дотримання загальнолюдських цінностей важливо навіть тоді, коли це пов’язано з великими труднощами», - додав він.

У свою чергу, американські експерти вважають, що Саудівська Аравія потрібна Обамі як посередник у палестинському питанні.

Зокрема, Джей Скотт Карпентер (J. Scott Carpenter), колишній співробітник державного Бюро з близькосхідних питань і нинішній директор вашингтонського Інституту вивчення Близького Сходу, відзначив, що візити в Ер-Ріяд і Каїр пройдуть напередодні виборів у Лівані і за два місяці до виборів в Ірані.

«Президент зосередиться на тому, щоб звернутися до цього електорату», сказав Карпентер. Він додав, що президенту Обамі потрібні Ер-Ріяд і Каїр як посередники у вирішенні ізраїльсько-палестинського питання, пише Іслам для всіх.

Карпентер додав, що промова Обами повинна підштовхнути «Ізраїль» до рішення з приводу права біженців на повернення і припинення будівництва поселень.

За матеріалами ЗМІ

Посилання на тему:

Б. Обама пропонує свій план близькосхідного врегулювання

Обама: США не воюють з мусульманським світом

Б. Обама обіцяє почати відносини з ісламським світом із чистого листа

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.