Окупаційні сили «Ізраїлю» викидають ісламські предмети старовини, знайдені під час розкопок біля комплексу мечеті Аль-Акса на території Східного Єрусалима, повідомила Організація Аль-Акси за відтворення ісламських святинь, повідомляє IslamOnlineCom.
Під час прес-конференції були представлені фотографії, на яких зображені ізраїльські солдати, що скидають древні знахідки в купу сміття на сході Єрусалима, а також незаконне єврейське поселення Маалех Адомім, розташоване поруч із розділяючою стіною на Західному березі.
Палестинці й мусульмани у всьому світі з обуренням засуджують розкопки, що проводяться Ізраїлем біля третьої ісламської святині з 6 лютого цього року.
Ізраїльський уряд стверджує, що розкопки проводяться для забезпечення схоронності археологічних знахідок перед початком реконструкції пішохідного моста, що веде до святині.
Однак мусульманські лідери впевнені, що роботи можуть пошкодити фундамент комплексу, який мусульмани називають Аль-Харам аш-Шаріф (Шляхетною Святинею), а іудеї та деякі християни – Храмовою Горою.
Раніше в цьому місяці, ЮНЕСКО призвало «Ізраїль» зупинити розкопки й розробити новий план робіт у співпраці з йорданською владою та Управлінням вакуфів – організацією, що відає мусульманськими святинями Єрусалима.
Під час прес-конференції, проведеної Організацією Аль-Акси, Шейх Экрам Сабрі (Ekram Sabri), керівник Верховного ісламського комітету й проповідник в Аксі, засудив агентство ООН за визнання влади «Ізраїлю» над воротами Аль-Магриба, одними з 14 воріт комплексу.
«Не існує ізраїльської влади над Єрусалимом, оскільки Єрусалим і мечеть окуповані. Розкопки наражають на небезпеку Аль-Аксу», - підкреслив він, додавши, що Арабська Ліга підготувала технічний звіт про розкопки, який на цьому тижні буде відправлено на розгляд Арабського саміту в столицю Саудівської Аравії Ер-Ріяд.
Бульдозерні роботи, проведені ізраїльтянами біля святої мечеті, викликали протести мусульман в арабському Східному Єрусалимі, до якого входить оточене стіною Старе Місто, де розташована мечеть.
Східний Єрусалим був приєднаний «Ізраїлем», всупереч волі міжнародної громадськості, під час Близькосхідної війни 1967 і являється, за твердженням сіоністів, для нього «вічною й неділимою столицею».
Палестинці хочуть, щоб Східний Єрусалим став столицею майбутньої незалежної держави, яку вони сподіваються створити на окупованому Західному березі й у Секторі Газа.
За матеріалами сайту \"Іслам для всіх\".
Додатково читайте: