Малайзійський прем'єр-міністр вважає, що мусульмани знаходяться «на перехресті» своєї історії

Малайзійський прем'єр-міністр вважає, що мусульмани знаходяться «на перехресті» своєї історії
01.06.2007
Оцініть статтю: 
(47 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Малайзія, Індонезія, Кувейт, Об'єднані Арабські Емірати і Пакистан об'єднаються, щоб працювати над вирішенням проблем бідності, конфліктів та екстремізму серед мусульман.

Представники п'яти країн, виступаючи на засіданні ісламської конференції в понеділок 28 травня, сказали, що багато хто з 1,6 мільярда мусульман належать до найбіднішого населення земної кулі, що має репутацію прихильників тероризму.

«Зараз ми як умма перебуваємо на розпутті нашої історії. Ніколи в історії умми ми не зустрічалися з настільки серйозною нерівністю», сказав прем'єр-міністр Малайзії Абдулла Ахмад Бадаві (Abdullah Ahmad Badawi), виступаючи перед урядовими та корпоративними чиновниками, а також аналітиками, що відвідали Всесвітній ісламський економічний форум.

«В той час, як західні держави ніжаться в променях свого глобального панування, мусульманським націям доводиться задовольнятися долею «країн третього світу», як їх прийнято називати», - сказав Абдулла.

Він відзначив, що на 57 країн-членів Організації Ісламської Конференції (ОІК) в 2005 доводилося лише 5% світового валового внутрішнього продукту, хоча вони становлять 21% населення земної кулі.

Абдулла сказав, що мусульманські країни повинні вжити рішучих заходів, таких як серйозні інвестиції в освіту. Він привів приклади своєї власної країни, яка в 2004 витратила на освіту 8% валового внутрішнього продукту, та Об'єднаних Арабських Еміратів, які недавно оголосили про пожертвування 10 млрд. доларів США на потреби освіти в арабських країнах.

Індонезійський президент Сусіло Бамбанг Йудхойоно (Susilo Bambang Yudhoyono) сказав, що ісламські держави можуть працювати «як колективна сила» на власне благо, оскільки на даний час вони забезпечують 70% світової потреби в енергії та 40% експорту сировини.

«Ми, в нашій ісламській уммі, можемо досягти справжньої солідарності та відновити високе положення, яке ми займали в Золоте Століття ісламу», сказав Йудхойоно.

Він закликав мусульманські країни усунути торговельні обмеження, щоб забезпечити процвітання бізнесу і туризму.

Прем'єр-міністр Кувейту Шейх Нассер Аль Мохаммед Аль Сабах (Nasser Al Mohammed Al Sabah) сказав, що перед мусульманським світом стоїть ще одне завдання: сприяти діалогу з іншим світом, особливо для того, щоб «довести хибність позиції тієї меншості (мусульман), яка не проявляє ісламської терпимості».

Пакистанський міністр приватизації та інвестування Захід Хамід (Zahid Hamid) сказав, що ідеологічна прірва, існуюча між Заходом і ісламським світом, розширюється і призвела до того, що мусульмани «платять найвищу ціну, будучи заручниками зіткнення між екстремізмом та помірністю».

Все більшою мірою мусульманські країни відчувають, що «переважна більшість мусульман... страждає від дій меншості», сказав він, додавши, що почуття розчарування зростає через триваючі конфлікти в Іраку, Афганістані та на Палестинських територіях.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.