Мусульмани добиваються від ООН ухвалення резолюції проти спалювання Корану

1
Нереалізована акція зі спалювання екземплярів Корану є «одним із численних прикладів нетерпимості, дискримінації, упередженості й протиправних актів, направлених проти мусульман», які «спостерігаються у всьому світі».
23.09.2010
Оцініть статтю: 
(356 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В середу, 22 вересня, представники мусульманських країн зажадали, щоб Рада ООН з прав людини засудила нереалізовану акцію зі спалювання екземплярів Корану, заявивши, що план американського пастора свідчить про глобальне зростання антимусульманських настроїв.

Проект резолюції, переданий Пакистаном від імені Організації Ісламської Конференції (ОІК), вимагає від Ради висловитися проти «недавнього заклику екстремістського угрупування організувати «День спалювання Корану».

Проект постанови, яка може бути прийнята з великою часткою ймовірності, оскільки ОІК і її союзники мають у Раді з прав людини більшість, не згадує про те, що план засудили американський президент, політики й лідери інших держав.

При цьому Пакистан заявив, що проект, запропонований маловідомим пастором із Флориди Тері Джонсом (Terry Jones), є «одним із численних прикладів нетерпимості, дискримінації, упередженості й протиправних актів, направлених проти мусульман», які «спостерігаються у всьому світі».

В даний час ОІК, за підтримки своїх прихильників у Раді з прав людини – Росії, Китаю, ряду азіатських і африканських держав – добивається того, щоб ООН прирівняла «ісламофобію» до расизму, який підлягає переслідуванню відповідно до норм міжнародного права.

Кілька днів тому глава ОІК Екмеледдін Іхсаноглу (Ekmeleddin Ihsanoglu) заявив, що у зв'язку з планом Тері Джонса стає особливо актуальною проблема «дифамації релігії», яку ОІК неодноразово виносила на розгляд ООН.

Західні країни виступають проти обох ініціатив ОІК, заявляючи, що вони підривають свободу слова і самовираження і суперечать основним правам людини.

Європейські дипломати виражають готовність голосувати на підтримку резолюції, запропонованої ОІК, оскільки уряди їх країн вже засудили акцію зі спалюванню Корану. Проте, вони висловлюють побоювання, що їх голоси можуть розцінюватися як підтримка заходів проти дифамації релігії й «ісламофобії».

Проект резолюції буде переданий у Раду з прав людини й, очевидно, буде винесений на голосування в кінці поточної сесії наступного тижня.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Мусульманські країни закликають ООН вжити заходів у зв'язку з західною ісламофобією

ООН прийняла резолюцію проти ісламофобії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.