1 квітня мусульмани всього світу відзначили день народження Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення Аллаха) лекціями, публічними виступами та поетичними читаннями, присвяченими до знаменної дати.
З нагоди свята десятки тисяч пакистанців взяли участь в барвистих парадах у більшості міст країни. Вулиці були прикрашені прапорами та фотографіями священних місць для мусульман – Медини і Кааби. Люди несли в руках біло-зелені прапори і транспаранти із хвалебними написами на честь Пророка (мир йому і благословення).
Пророк Мухаммед (мир йому і благословення) народився на території сучасної Саудівської Аравії приблизно 571 року дванадцятого дня місяця Рабі аль-авваль, третього місяця за ісламським календарем. Щодо точної дати народження Пророка немає єдиної думки. Найточніша дата - це 9-й день місяця Рабі аль-уауль (20 або 22 квітня 571 р. н.е.), того ж року, коли трапилася відома історична подія - вторгнення слонів у Каабу. А пішов він (мир йому і благословення) з життя в понеділок, 12-го дня місяця Рабі аль-уауль, одинадцятого року після хіджри (8 червня 632 р. н.е.).
Святкування дня народження Пророка Мухаммада сягає коріннями в період правління династії Фатимідів. Вони влаштовували з цієї нагоди грандіозні свята в Єгипті та роздавали багато різних солодощів. Однак, дана традиція святкування була скасована в 488 р. (за хіджрою) за наказом Аль-Афдаля Шахиндаха, що вирізнявся своєю праведністю та слідуванням традиції Пророка Мухаммада.
На думку багатьох сучасних ісламських вчених, дана традиція святкування необхідна для нагадування людям про славне життя і заклик Порока Мухаммада (мир йому і благословення), але, при цьому, не варто впадати в крайнощі та вводити щось нове.
Співіснування
В столиці Брунею, багатої на нафту країни на південно-сході Азії, Даруссаламі, на честь цієї дати пролунали гарматні постріли. Масовий марш на чолі із султаном Брунею Хасаналом Болкіахом (Hasanal Bolkiah) у супроводі родини простягнувся більш ніж на 4 км основними вулицями столиці.
Султанат Бруней населяє близько півмільйона осіб, переважно малайського походження, з яких 90% - мусульмани.
У Сінгапурі Міністр кабінету міністрів Лім Сві Сэй (Lim Swee Say) приєднався до мусульманських святкувань. Він сказав, що подія відображає особливості сінгапурського суспільства, в якому різні релігії співіснують на багатонаціональному грунті.
Мусульмани становлять близько 15% 4-мільйонного населення Сінгапуру.
В найбільшій мусульманській азіатській країні Малайзії, Маулід (день народження Пророка) пройшов у національному масштабі за участі 10 тис. чоловік, що зібралися на парад у Національному спортивному комплексі Букит Джаліл.