Мусульмани висловлюють обурення з приводу теракту в Глазго

На Україні зареєстрований «Київський муфтіят»
Мусульмани висловлюють обурення з приводу теракту в Глазго
03.07.2007
Оцініть статтю: 
(58 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Мусульмани Шотландії засудили теракт в аеропорту Глазго, що трапився 30 червня, коли в приміщення аеропорту врізався джип і загорівся. Всіх пасажирів аеропорту евакуювали. Влада визнала інцидент терактом.

Осама Саід (Osama Saeed), шотландський представник Мусульманської асоціації Великобританії, сказав, що в Шотландії ніколи не було ісламського екстремізму, і мусульмани можуть стати такими ж жертвами терористів, як і всі інші.

«Слава Богу, ніхто не загинув, але ціль подібних атак - масове кровопролиття».

Терористам байдуже кого вбивати, і це викликає гнів мусульманської громади, оскільки вона несе певну відповідальність за теракти, що мають негативний вплив на всіх мусульман.

Він вважає, що мусульманська громада повинна негайно і на повний голос заявити, що теракти не мають «релігійного виправдання», повідомляє Іслам для всіх з посиланням на BBC.co.uk.

Друге, що вона повинна робити - повідомляти про будь-яку підозрілу діяльність, для того, щоб «надавати повну підтримку службам безпеки».

Заклик до спокою

Тим часом, президент шотландського підрозділу Ісламської Громади Великобританії Наім Раза (Na'eem Raza) сказав, що теракт уже спровокував негативну реакцію стосовно мусульманської і азіатської громад.

Він розповів, що на деяких будинках з'явилися графіті, що закликають мусульман і пакистанців забиратися геть з країни.

«На щастя я не чув про те, щоб хтось постраждав фізично...», - додав він.

Президент Асоціації начальників поліції Шотландії Колін МакКеррахер (Colin McKerracher) сказав, що після вихідних не спостерігається збільшення словесних образ і фізичних нападів на представників національних меншин Шотландії.

Мер Лондона Кен Лівінгстон у минулі вихідні закликав британців не демонізувати мусульман після вибухів.

У своєму інтерв'ю радіо ВВС мер сказав: «У цьому місті мусульмани постають більш законослухняними, ніж немусульмани, і меншою мірою, ніж немусульмани, готові підтримувати насильство заради досягнення своїх політичних цілей».

Він також додав, що «вони відіграють позитивну, активну і зростаючу роль у створенні багатокультурного суспільства».

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.