Рішення проблеми палестинських біженців - ключ до миру на Близькому Сході

1
Агентство ООН закликало донорів перерахувати 450 мільйонів доларів на відновлення табору Нахр Аль-Баред неподалік від Тріполі, який був практично знищений в зіткненнях між ліванською армією та Фатхом в 2007 році.
24.02.2010
Оцініть статтю: 
(229 оцінки)
Теги: 
oksana
Зображення користувача oksana.

Рішення проблеми мільйонів палестинських біженців - це ключ до миру на Близькому Сході, вважає Агентство ООН з надання допомоги палестинським біженцям (UNRWA).

«UNRWA має моральну задачу нагадати всім сторонам та урядам, які беруть участь у мирному процесі, про те, що без справедливого вирішення проблеми біженців у відповідності з резолюціями ООН не буде миру», сказав глава організації Філіппо Гранді, повідомило агентство «Франс-Прес».

У 1948 році, коли на руїнах Палестини був створений «Ізраїль», мільйони палестинців втекли або були насильно виселені зі своїх будинків.

За визначенням ООН, біженцями також є нащадки палестинців, вигнаних зі своєї землі в 1948 році.

У 1950 році офіційна кількість біженців становила 914 тисяч чоловік, в 2005 році їх кількість досягла 4,4 мільйона чоловік і продовжує стрімко збільшуватися за рахунок природного приросту населення.

Третина біженців живе в 58 офіційних таборах біженців на території Лівану, Йорданії, Сирії, окупованого Західного берега і Сектора Газа.

«Трагічно, що міжнародне співтовариство досі не знайшло рішення цієї проблеми. За 60 років ситуація ніяк не змінилася, і сьогодні ми говоримо про четверте покоління біженців», каже головний комісар UNRWA.

Резолюції ООН гарантують палестинським біженцям право повернення на свої землі. Багато хто з них до цих пір зберігає ключі і документи про право власності на будинки, які належать їм, на території нинішнього «Ізраїлю».

Однак уряд Беньяміна Нетаньяху, як і його попередників, домагається того, аби палестинці відмовилися від свого права повернутися на рідну землю.

Грошові труднощі

Філіппо Гранді висловив жаль з приводу того, що його агентство не має достатньо коштів на задоволення основних потреб палестинських біженців. У цьому році дефіцит бюджету UNRWA склав 100 мільйонів доларів, повідомив він.

Агентство ООН закликало донорів перерахувати 450 мільйонів доларів на відновлення табору Нахр Аль-Баред неподалік від Тріполі, який був практично знищений в зіткненнях між ліванською армією та Фатхом в 2007 році.

Проте вдалося зібрати лише 120 мільйонів, необхідних для відбудови табору і прилеглих територій. Цих грошей вистачає на реконструкцію лише трьох з восьми зруйнованих ділянок.

«Ми також терміново маємо потребу в коштах для забезпечення основних потреб мешканців табору. Кошти, які ми маємо, вичерпаються до травня-червня».

Гранді вважає, що ліванський уряд має знайти можливості для офіційного працевлаштування палестинських біженців.

Згідно з конституцією цієї країни, палестинські біженці мають права на здобуття громадянства, володіння майном або роботу за певними спеціальностями.

За даними ООН, у Лівані проживає близько 400 тисяч біженців, на яких припадає 12-15% річного бюджету UNRWA, що становить близько 600 мільйонів доларів.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Генсек ООН закликав «Ізраїль» припинити провокації у Єрусалимі

Комісія ООН обговорить військові злочини «Ізраїлю» у секторі Газа

"Ізраїль" не погодиться на розділ Єрусалиму

Б. Обама пропонує свій план близькосхідного врегулювання

ООН має намір висунути проти «Ізраїлю» обвинувачення у здійсненні військових злочинів

Статті

Ісмаїл Ханійя: «Моє послання Заходу...»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.