У Латвії офіційно дозволили забивати худобу згідно з канонами ісламу й іудаїзму

1
Завдяки дозволу Сейму на забій худоби за канонами ісламу й іудаїзму декілька латвійських мясопереробників зможуть почати масштабний експорт продукції.
29.09.2009
Оцініть статтю: 
(44 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Завдяки дозволу Сейму на забій худоби за канонами ісламу й іудаїзму декілька латвійських мясопереробників зможуть почати масштабний експорт продукції у країни Скандинавії і створити нові робочі місця, пише NewsRu.com з посиланням на видання «Бізнес і Балтія».

Тритижневий розгляд поправок до закону «Про захист тварин» у парламенті, що став у розпал кризи чи не найгарячішим питанням порядку денного, завершився. Не перешкодили ні зворушливий пікет захисників тварин із закривавленими плакатами, ні крики опозиції (і частини коаліції) про відкрите лобіювання і відсутність у прибічників нової норми душі і серця. Сейм змінив закон 45 голосами «за» при 40 «проти» і двох, що утрималися.

До цього часу худобу у Латвії можна було забивати лише попередньо оглушивши: за версією законодавця, щоб тварина не мучилася. Прийняті у терміновому порядку поправки дозволяють проводити цю операцію відповідно до мусульманських і іудаїстських релігійних канонів. Автори законопроекту - декілька правих депутатів - особливо і не приховували, що лобіюють інтереси конкретних підприємств. Проте користуватися благами тепер зможе будь-який підприємець.

«Рішення депутатів - подарунок не лише мені, але й усім галузевим компаніям у Латвії: тепер відкривається величезний ринок збуту у країнах Скандинавії і Західній Європі», - розповів голова правління єкабпільської м'ясопереробної компанії Viesuli Нормунд Тейцанс.

За його словами, підприємство знаходиться на межі банкрутства, і без поправок роботу довелося б зупинити через два місяці: «Споживання падає, на нас висять кредити, збувати товар нікуди. А тепер найближчим часом ми зможемо почати експорт м'яса до Швеції. Приблизно 50 тонн на місяць, потім, можливо, ще більше».

Російськомовна опозиція Сейму, програми якої декларують захист інтересів нацменшин, проголосувала проти права мусульман і євреїв на приготування їжі способом, якого вимагає їхня релігія.

«Цей закон продовжить страждання тварини, прирече її на тортури! Це аморально, а аморальщини і так у нашій державі вистачає. Тим більше що закон був ухвалений на замовлення двох великих бізнесменів. І вони збираються продавати м'ясо до Швеції!» - пояснив рішення фракції ЗаПЧЕЛ її голова Яків Плінер. І додав: «Економіку Латвії стражданнями тварин не врятувати!»

Тим часом Європарламент, який приймає по можливості гуманні рішення, вже постановив, що право людини на релігію вище за права тварин, відзначає «Бізнес і Балтія».

«Цією весною Європарламент розглядав доповідь проти жорстокого поводження з тваринами. У підсумковій резолюції був пункт: худобу потрібно приводити у несвідомий стан перед забоєм, проте виключенням служать випадки, коли цього вимагає право на свободу релігії», - розповів радник з юридичних питань фракції Европарламенту «Зелені»-Европейський вільний альянс Олексій Дімітров.

Європейський ринок збуту досить широкий

Згідно з даними видання, у Євросоюзі ринок збуту м'яса тварин, забитих «правильним» для мусульман і іудеїв способом, досить великий. У 27 країнах ЄС постійно проживають 16 мільйонів мусульман. При цьому мусульманське населення Швеції складає близько 300 тисяч чоловік, у сусідніх Данії, Фінляндії і Норвегії - приблизно 270, 30 і 100 тисяч відповідно.

Єврейське населення ЄС оцінюється приблизно у 1,7 мільйона чоловік, з них близько 500 тисяч - у Франції, 300 тисяч - у Великобританії, 200 тисяч - в Германії, 90 тисяч - в Угорщині, по 45 тисяч - в Італії і Нідерландах, 40 тисяч - у Польщі і близько 20 тисяч - у Швеції.

Згідно з канонами ісламу і іудаїзму, які регламентують у тому числі й походження м'яса, яке дозволено вживати віруючим, прямо заборонено глушити тварину перед забоєм, що виключає розповсюджене використання електрошоку чи інших способів.

Виробляти м'ясо для обох груп може одне підприємство - у цій частині відмінності між двома традиціями віри мінімальні і зводяться головним чином до релігійної приналежності забійника і тексту молитви, яку він виголошує перед роботою.

За матеріалами

NewsRu.com

Посилання на тему:

Вперше в Україні провідним виробником налагоджене виробництво халяльної курятини

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.