Ватикан підтримав курс Р. Ердогана на згортання «войовничої світськості» у Туреччині

Київ стає центром світових релігій
Ватикан підтримав курс Р. Ердогана на згортання «войовничої світськості» у Туреччині
04.06.2007
Оцініть статтю: 
(109 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Держсекретар Ватикану кардинал Тарчізіо Бертоне підтвердив висловлену раніше позицію Католицької церкви про готовність схвалити намір Туреччини вступити в Євросоюз за умови дотримання її владою релігійних свобод. «Туреччина пройшла довгий шлях» до демократії та поваги прав людини, заявив, Т. Бертоне в інтерв'ю італійській газеті "La Stampa", повідомляє Іслам.ру з посиланням на NewsRu.

У зв'язку з цим, на його погляд, європейське співтовариство може прийняти до своїх лав переважно ісламську державу в тому випадку, якщо в Туреччині будуть твердо дотримуватися «фундаментальних норм співіснування» релігійних громад.

Поряд з цим, кардинал Т. Бертоне у своєму інтерв'ю визнав, що Анкара відмовляє в реєстрації християнським та іудейським громадам, вказавши на те, що Туреччина офіційно є світською країною, де «секуляризм звеличується не просто як світськість, а як свого роду віросповідання». Ідеологія «войовничої світськості», що практикується правлячими колами Туреччини, за словами кардинала, вступить у протиріччя із християнською спадщиною, фундаментальною для європейської культури. Проте він вважає, що чесний діалог може дозволити Туреччині стати членом ЄС.

Папа Бенедикт XVI під час перебування кардиналом виражав серйозну стурбованість перспективою вступу в Євросоюз ісламської держави. Однак у ході свого візиту в Туреччину в листопаді минулого року понтифік пом'якшив свою позицію. Турецький прем'єр і лідер проісламської Партії справедливості й розвитку Реджеп Тайіп Ердоган тоді сказав журналістам, що в ході приватної зустрічі Папа підтримав запит Туреччини на членство в ЄС.

Фактично, ця заява Ватикану стала знаком підтримки проісламскої Партії справедливості й розвитку (ПСР), представник якої готується зайняти пост президента країни. Католицька церква тим самим знову зі своєї сторони підтвердила, що курс лідера ПСР Ердогана не заважає інтеграції в Європу і не веде до міжрелігійного конфлікту. Більше того, він спрямований на трансформацію неприйнятного для Ватикану нинішнього курсу Туреччини, який ще багато в чому обумовлюється військовими.

Тим часом, 1 червня парламент Туреччини повторно прийняв у підсумковому читанні пакет поправок до конституції, що змінюють порядок і строки виборів президента та законодавчих зборів. Пакет законодавчих змін після прийняття його в парламенті 370 депутатами автоматично направлений на ратифікацію президентові.

Відповідно до поправок, запропонованих ПСР, глава держави буде обиратися всенародним голосуванням строком на п'ять років замість семи з можливістю одного переобрання, а вибори в парламент будуть проходити раз у чотири роки замість п'яти. Це дає можливість ПСР провести свого кандидата на пост глави держави.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.