Росія розв’язала руки силовикам в Криму, заборонивши діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, в результаті чого близько 3000 членів місцевих представницьких органів кримських татар в анексованому Криму опинилися в зоні переслідування окупаційної влади.
— Верховний суд Росії 29 вересня відмовив у задоволенні апеляції Меджлісу кримськотатарського народу на «рішення» про визнання його «екстремістською організацією». З цього моменту безпека 3000 членів місцевих меджлісів в Криму під загрозою, — сказав Чубаров і додав, що адвокати готують документи до Європейського суду з прав людини.
Відповідаючи на запитання QHA про те, як будуть діяти члени меджлісів в окупованому Криму в умовах фактичного переслідування, Чубаров повідомив, що кримськотатарський національний рух силою і репресіями не зупинити:
— Люди продовжать збиратися, діяти і висловлювати вимоги на захист своїх прав. Подивимося, як далеко зайде російська влада, наскільки жорстко вона реалізує рішення про заборону Меджлісу. Ніхто навіть з російських експертів не припускає, який наступний крок зроблять окупанти.
Ухвалена 5 жовтня 2016 року депутатами постанова «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій і парламентів іноземних держав про засудження і невизнання заборони Російською Федерацією Меджлісу кримськотатарського народу і про захист корінного народу Криму міжнародним співтовариством», за словами Чубарова, акцентує увагу міжнародної громадськості на незаконності рішень російської окупаційної влади і прямій загрозі кримськотатарському народу в Криму.
Нагадаємо, вранці 5 жовтня 2016 року відбувся обшук в будинку Сулеймана Кадирова, члена феодосійського регіонального Меджлісу. Як повідомив Рефат Чубаров, його вже запросили в центр «Е» (Центр з протидії екстремізму в Сімферополі, — ред.).
Україна і світове співтовариство засуджують і не визнають каральне рішення російського суду.