В окупованому Криму зафіксовано 7 911 порушень основних прав людини. З них 5 613 правопорушень стосувалися представників кримськотатарського народу.
Про це повідомив голова правління з правових питань і закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв на пресконференції, присвяченій Міжнародному дню прав людини.
«За даними Кримськотатарського ресурсного центру, з 2017 (професійний моніторинг ситуації ведуть саме з цього року) по 2022 рік у Криму зафіксовано 371 обшук, з них 277 — щодо кримських татар; 1327 затримань, 1091 — щодо кримських татар; 1270 допитів, 969 — кримських татар; 1212 арештів, 902 — щодо кримських татар. Загалом в окупованому Криму зафіксовано 7 911 порушень основних прав людини, 5 613 — щодо представників кримськотатарського народу», — сказав Барієв.
Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ), за словами його голови Ескендера Барієва, системно та постійно фіксує порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, а після початку повномасштабної війни цю роботу ведуть і на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей. За інформацією правозахисників, кількість політв'язнів і переслідуваних у кримінальних справах досягла 266, з них 189 — представники кримськотатарського народу.
Барієв зауважив, що така практика загарбників поширюється й на інші окуповані території:
«У Херсонській і Запорізькій областях завдяки своєчасній роботі КРЦ, ми змогли звільнити десятки людей, незаконно викрадених окупантами. Також ми змогли знайти інформацію про людей, що були незаконно викрадені».
Голова правління Меджлісу зазначив, що в особливо складному становищі на окупованому півострові опинився корінний народ, кримські татари, бо вони чітко заявили про свою проукраїнську позицію.
«Коли відбуваються незаконні викрадення, ми намагаємося інформувати в першу чергу робочу групу ООН з питань насильницьких зникнень», — додав голова КРЦ.
Також читайте: Мобілізація у Криму змушує кримських татар до виїзду з півострова