Окупанти провели черговий обшук у Криму та забрали Сервера Барієва

Окупанти провели черговий обшук у Криму та забрали Сервера Барієва
Під час обшуку в’їзд на подвір’я був заблокований
07.04.2022
Оцініть статтю: 
(38 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Російські силовики продовжують переслідування кримських татар. Уранці 6 квітня надійшло повідомлення, що в тимчасово окупованому Криму в селищі Роздольне відбуваються «слідчі дії» в будинку активіста Сервера Барієва. Після обшуку близько 9 години ранку Сервера Барієва вивели з дому та вивезли.

«Жодних документів не залишили. За попередніми даними, відвезли до Сімферополя», — повідомляє «Кримська солідарність».

«Барієв встиг повідомити брата, що до нього приїхали. Я підійшов до співробітників дізнатися причину обшуку — на це мені в грубій формі сказано відійти, а то я поїду з ними „кататися Сімферополем“», — повідомив свідок подій.

Сервер Барієв працює зубним техніком, він громадський активіст. У січні 2019 року в його будинку та за адресами ще двох кримськотатарських активістів, Османа Османова та Ернеста Емірасанова, співробітники кримського «Центру протидії екстремізму» вже проводили обшуки. Активіст зазначав, що періодично помічав стеження за ним. За його словами, періодично стежили дотепер:

«Лише машини міняться. Я спочатку марки запам'ятовував, номери фіксував, а потім їх стало так багато, й вони так швидко змінювалися, що перестав це робити».

Від початку незаконної окупації Криму російські силовики вдаються до залякування кримськотатарського народу, репресій, арештів і затримання активістів, запідозрених у нелояльності до російської влади. За період окупації, за даними «Кримськотатарського ресурсного центру», налічують 238 політичних в’язнів і переслідуваних у кримінальних справах, 169 в'язнів — представники кримськотатарського народу; 58 осіб загинули за період окупації Криму, 27 з них — кримські татари; відомо про 21 жертву насильницьких зникнень за період окупації Криму, з них 15 — представники кримськотатарського народу.

Днями на КПВВ «Чонгар» окупанти затримали сім'ю кримського татарина Рустема Гугурика, і вже за кілька днів «суд» призначив йому арешт до 29 травня 2022 року, звинувативши в «участі в незаконному збройному формуванні», а саме в тому, що він нібито був у кримськотатарському добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджихана.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.