Чи взаємодіятимуть Меджліс і мінкульт у вирішенні проблем кримських татар й окупованого Криму?

Чи взаємодіятимуть Меджліс і мінкульт у вирішенні проблем кримських татар й окупованого Криму?
Чи взаємодіятимуть Меджліс і мінкульт у вирішенні проблем кримських татар й окупованого Криму?
08.10.2019
Оцініть статтю: 
(299 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

4 жовтня 2019 року Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зустрівся з міністром культури, молоді та спорту України Володимиром Бородянським з метою обговорення перспектив взаємодії і співпраці Меджлісу і Мінкульту у вирішенні кримськотатарського і кримського питань.

Про це Рефат Чубаров повідомив на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук після зустрічі.

«Сьогодні відбулася зустріч з міністром культури, молоді та спорту України Володимиром Бородянським. Протягом години обговорювали питання взаємодії Міністерства і Меджлісу кримськотатарського народу у кримському і кримськотатарському напрямах…

Спільне бачення — важливе широке залучення фахівців-кримських татар у процесі пошуку рішень проблем, пов’язаних з Кримом, а також при їх реалізації», — повідомляє Голова Меджлісу.

Також у дописі Рефат Чубаров висловлює сподівання на плідну співпрацю Міністерства з Меджлісом кримськотатарського народу і кримськотатарськими громадськими організаціями.

Тим часом у коментарях дописувачі дорікають пана Чубарова у тому, що у повідомленні про результати зустрічі є багато «обтічних формулювань», які свідчать про відсутність конкретних домовленостей щодо механізмів взаємодії.

До 2019 року Меджліс і громадські кримськотатарські організації мали з Мінкультом спільне бачення проблем Криму і корінного народу. Відомство підтримувало ініціативи кримськотатарських органів — зокрема, проведення «круглого столу» на тему: «Порушення міжнародного гуманітарного права щодо захисту культурної спадщини на території тимчасово окупованого Криму: пошук міжнародно-правових шляхів збереження».

Тоді ініційований кримськотатарськими громадськими активістами захід, проведений за всебічної підтримки органів державної влади, громадських організацій, представників наукової еліти, підтримали і Міністерство інформаційної політики України, і Міністерство культури України.

Нагадаємо, від початку окупації і насильницького приєднання Росією українського Криму питання збереження культурної спадщини корінного кримськотатарського народу на анексованому півострові постали дуже гостро.

Так, Росія привласнила кримські історичні пам’ятки, зокрема і Ханський палац у Бахчисараї, фортецю і печерне місто Чуфут-Кале, за дорученням прем’єр-міністра РФ Мєдвєдєва внісши їх до єдиного державного реєстру об’єктів культурної спадщини (пам’ятників історії і культури) народів Росії.

Також нагадаємо, що з моменту анексії Криму Росією Міністерство культури України неодноразово зверталося до міжнародних організацій, зокрема до штаб-квартири ЮНЕСКО і ІСОМ (міжнародне об’єднання музеїв та музейних працівників, що займаються збереженням, охороною та популяризацією світової спадщини — ред.).

У зверненнях міністерства було надано інформацію про порушення РФ норм міжнародного й українського законодавства на окупованій території АР Крим.

Зокрема Мінкультури надало документальні докази і фотофіксацію масштабних незаконних робіт на пам’ятці національного значення «Ханський палац» (охоронний № 285), що відноситься до історичного середовища столиці кримських ханів у місті Бахчисараї і внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2013 році.

Ситуація довкола культурного спадку в окупованому Криму стала підставою для проведення спеціального тематичного засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, яка відбулася 19 січня у Міністерстві закордонних справ України.

У 2018 році у Парижі під час 204-ої сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО було ухвалене дев’яте з моменту незаконної окупації півострова Росією рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», у якому йдеться про грубі порушення з боку окупаційної влади, зокрема у сфері захисту культурної спадщини.

Довідка:

Володимир Бородянський — міністр культури, молоді та спорту України.

29 липня 2019 року Президент України Володимир Зеленський призначив Володимира Бородянського своїм радником з гуманітарних питань (поза штатом).

З 29 серпня 2019 року Володимира Бородянського призначено на посаду міністра культури, молоді та спорту України.

Рефат Чубаров — український кримськотатарський політик і громадський діяч; народний депутат України III–V та VIII скликань; Голова Меджлісу кримськотатарського народу (з листопада 2013 року); заступник голови Ради представників кримськотатарського народу (з 1999 року); президент Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ); почесний професор Національного університету «Києво-Могилянська академія».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.