Нещодавно в Києві стартував проект «Науково-популярні лекції для переселенців». Дітей з сімей, які вимушено залишили рідні місця, запрошують зануритися у світ точних наук під керівництвом талановитих вчених і педагогів. Цей цикл пізнавальних лекцій і наукових ігор організували Мала академія наук України, Благодійний фонд «Дитинець» та МГО "Інтелект України», яка займається проектами «Наукова світлиця» і «Банк лекцій».
Як передає QHA http://qha.com.ua/ru/obschestvo/deteipereselentsev-priglashayut-na-inter... радник міністра культури Есма Аджиєва зазначила, що серед учасників проекту — діти не тільки з окупованих територій України, але і з Києва та інших міст:
- Я спостерігала, як діти працювали в командах. Вони будували вежі з підручних матеріалів, і в цій роботі у них не було жодних непорозумінь. І я зрозуміла, що всі розбіжності між куточками нашої країни надумані дорослими.
Автор цього цікавого проекту Олексій Смирнов підкреслює, що проведення таких лекцій є першою спробою в Україні організувати постійній лекторій для дітей саме цього віку.
- Ми знімаємо багато науково-популярних доповідей для нашого проекту «Банк лекцій», — розповідає Олексій. — Але такі лекції розраховані на значно старші вікові категорії, ось ми і спробували познайомити з наукою молодших дівчат і хлопців — нехай починають дружити зі світом знань заздалегідь.
Після кожної з лекцій організатори проводять для дітей командну гру, під час якої вони працюють разом і закріплюють отримані знання на практиці. Тому, якщо дитині від 10 до 14 років і їй цікавий світ точних наук, вона може відвідати лекції за адресою: м Київ, вулиця М. Коцюбинського, 1, попередньо зареєструвавшись на сторінці «Наукова світлиця» в мережі Facebook або за телефонами: 38 (073) 1530084, (095) 9079584.
Перелік найближчих лекцій:
14 березня — «Математичні фокуси» (Ірина Єгорченко, Інститут математики НАНУ);
21 березня — «Математика і мистецтво» Ірина Єгорченко, Інститут математики НАНУ);
28 березня — «Завдання про упаковку сфер у просторі і передачу сигналів у космосі" (Ірина Єгорченко, Інститут математики НАНУ);
4 квітня — «Чорні діри» (Богдан Лепявко, Інститут ядерних досліджень НАН України);
11 квітня — лекцію проведе Кирило Піршев, Інститут біохімії НАНУ;
18 квітня — «Електрика нашого мозку і тіла» (Олексій Болдирєв, Інститут фізіології ім. Богомольця).