Правозахисники б’ють на сполох — сім’ї кримськотатарських політв’язнів вже тривалий час не можуть оформити довіреність на землю та іншу власність, належну допомогу та виплати, їм не дозволяють побачення з чоловіками через відмову останніх співпрацювати зі слідством.
Як повідомляє QHA, кримська правозахисниця Ліля Гемеджі розповіла, що в Криму всі подані нею клопотання стосовно адміністративних справ суди відхиляють.
— Судді навмисно намагаються перефразувати всі наші слова і перевести в інше русло, вдаючи, що вони нас не чують. Коли ми говоримо про склад злочину, то нас весь час повертають до того, що ми говоримо про адмінправопорушення, а це абсолютно різні речі, і це потім відбивається на рішенні суду. І в судових рішеннях міститься те, чого ми не говорили, або деякі судді висловлюють свої якісь домисли, які суд повинен оскаржити, — розповіла вона.
За словами Лілі Гемеджі, 24 січня запланований розгляд апеляції стосовно адміністративної скарги щодо справи Енвера Шерфієва, який брав участь у несанкціонованому мітингу 12 травня 2016 року.
— Ми показуватимемо всю неспроможність рішення суду першої інстанції. Але я думаю, що це не змінить рішення суду, і штраф в 15 тисяч рублів залишиться в такому ж розмірі, — заявила вона.
Кримська правозахисниця зазначила, що це вже п’ятий подібний випадок. Наприклад, в адміністративній справі Османа Белялова з Бахчисарая (щодо його участі в несанкціонованому мітингу 12 травня минулого року) суд відправив на доопрацювання протокол про адміністративне порушення.
— Люди, які притягуються до адміністративної відповідальності, розповідають, що у майора поліції, що заводить ці справи, є безліч фотографій осіб, яких він має намір притягнути за цими статтями, — розповіла Ліля Гемеджі.
Вона також зазначила, що спілкуватися доводиться в основному з дружинами політв’язнів, тому що вони не мають адвокатського статусу.
— Спілкуючись з їх (ув’язнених — ред.) дружинами, ми бачимо масу проблем і правопорушень стосовно сімей політв’язнів. Вони не можуть передати продукти та одяг, для того, щоб потрапити в СІЗО або психіатричну клініку, доводиться простоювати чималі черги. Їм не дозволяють зустрічатися зі своїми чоловіками. Слідчий їм однозначно заявив, оскільки ваші чоловіки не співпрацюють зі слідством, то побачень не буде, — поділилася правозахисниця.
Ліля Гемеджі розповіла і про те, що дружини політв’язнів вже тривалий час не можуть отримати довіреності на представлення інтересів своїх чоловіків з оформлення земельних ділянок і прав власності. Також вони не можуть оформити різні допомоги.