Еміне Джапарова: Вимога російського суду притягнути Лілю Гемеджі до відповідальності є черговим проявом тиску на правозахисників

Еміне Джапарова: Вимога російського суду притягнути Лілю Гемеджі до відповідальності є черговим проявом тиску на правозахисників
Еміне Джапарова: Вимога російського суду притягнути Лілю Гемеджі до відповідальності є черговим проявом тиску на правозахисників
28.10.2020
Оцініть статтю: 
(95 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Південний окружний військовий суд м. Ростова-на-Дону 23 жовтня виніс окрему ухвалу про притягнення адвоката Лілі Гемеджі до відповідальності «за порушення регламенту судових засідань», а фактично — за відстоювання в суді позиції її підзахисного.

Перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова прокоментувала це рішення російського суду в Twitter.

На думку пані Джапарової, намагання російського суду притягнути до відповідальності кримську адвокатку Лілю Гемеджі є проявом тиску на правозахисників, які захищають людей від свавілля окупантів. 

«Лілю хочуть покарати за її боротьбу за свободу правозахисника Сервера Мустафаєва, якого РФ засудила до 14 років колонії», — впевнена Еміне Джапарова.

Як повідомляє «Крымская солидарность», щодо Лілі Гемеджі суди вже виносили окремі ухвали, які вона розцінює як форму тиску на неї як на захисника, який активно відстоював позицію свого підзахисного у кримінальному провадженні. 

Пані Гемеджі представляла в суді інтереси кримського правозахисника і координатора громадського руху «Кримська солідарність», засудженого 16 вересня 2020 року на 14 років позбавлення волі з подальшим перебуванням у колонії суворого режиму. 

Amnesty International визнала активіста «в'язнем совісті».

«Ця окрема ухвала має, так би мовити, охолоджуючий ефект, щоб знизити активність щодо захисту моїх довірителів і домогтися, щоб у майбутньому я була орієнтована на установки суду. Незважаючи на те, яким буде рішення суду за нашими апеляційними скаргами, моя позиція не зміниться. Я буду так само  активно відстоювати права своїх довірителів, захищати їхні  інтереси і доводити їхню невинуватість», — розповіла пані Гемеджі про свої плани.

Окрему ухвалу щодо неї правозахисниця називає показовою і вважає її попередженням про те, що наступного разу при найменшій спробі сказати щось без санкції суду її видалять з зали суду.

«Спочатку видалили мого підзахисного Сервера Мустафаєва, а далі вирішили змусити замовкнути мене. Це тиск не тільки на мене, а й на всю правозахисну спільноту в особі тих адвокатів, які беруть участь у політично мотивованих справах», - підсумувала свій коментар адвокатка.

26 жовтня 2020 року Військовий апеляційний суд у міському окрузі Власиха Московської області  мав розглянути  апеляційну скаргу Лілі Гемеджі і її захисника Едема Семедляєва на окрему ухвалу Південного окружного військового суду, якою судовий орган визнав, що Ліля Гемеджі «багаторазово порушувала регламент судових засідань».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.