Імами-капелани — про іслам на фронті

Імами-капелани — про іслам на фронті
Імами-капелани — про іслам на фронті
30.08.2021
Оцініть статтю: 
(139 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Імами-капелани Управління Військового капеланства мусульман України в ефірі телеканалу «ІРТА» розповіли про особливості капеланського служіння, задоволення релігійних потреб захисників нашої країни, які сповідують іслам.

Зробивши екскурс в історію душпастирської опіки в українському війську, ведуча передачі «Точка зору» Анна Ніколаєнко запросила до студії імамів-капеланів Мурада Путиліна, Євгена Глущенка й Темура Берідзе, щоб вони розповіли про свою роботу та деякі аспекти буденного життя наших оборонців-мусульман на фронті.

«У 2014 році, з початком російської агресії проти України душпастирі різних конфесій пішли капеланами в підрозділи, щоб бути поруч з бійцями на передовій. Не виняток і українські мусульмани, що стали на захист України від російської пошести», — каже ведуча, надаючи слово гостям передачі.

Очільник Управління Військового капеланства мусульман України Мурад Путилін розповів про історію створення УВКМУ та особливості роботи капеланів:

«Робота капелана — це робота з духом [воїна], це морально-психологічна підтримка, це й волонтерська допомога, яку ми привозимо — не тільки матеріальна допомога, але також духовна допомога. Ми приїжджаємо, молимося разом, є нічні молитви. Дуа - звернення до Бога, тобто це в основному духовна підтримка. Тому що існує і морально-психологічна підтримка з боку офіцерів, колишніх замполітів — це їхня робота. А наша — це духовно-психологічна підтримка».

Як додав імам-капелан Євген Глущенко, завдання, що стоїть перед капеланом — це задоволення духовно-релігійних потреб будь-якої людини, без огляду на її віру:: 

«Тому кодекс капелана передбачає те, що, наприклад, я приходжу до вас, а ви — християнка. І я розмовляю з вами про Бога, про загальнолюдські цінності, про ті десять заповідей, наприклад, християнські, які є й в ісламі, хіба що не відокремлені отак десятьма приписами. Тобто є багато спільного. Тому ми спілкуємося, й коли якась людина підходить до мене й каже: „Я мусульманин і хочу поговорити щодо приписів Корану“ — тоді я говорю з ним саме про іслам, а відкрито перед усім військом ми не маємо права проповідувати… Тому, якщо припустити, що у Збройних силах не буде мусульман узагалі, це не означає, що ми як капелани не будемо працювати там, бо ми бачимо своє завдання в підтримці нашого народу, в підтримці Збройних Сил України. Адже капеланство — воно не передбачає лише військову роботу. Воно передбачає й військове служіння, медичне в госпіталях, тюремне тощо — ми не зупиняємося. І в Харкові, наприклад, у військовому шпиталі допомагаємо. Наші дівчата ходять до психіатричного відділення, допомагаючи хлопцям у реабілітації: щось майструють, допомагаючи відновити та розвинути дрібну моторику (арттерапія. — Ред.). Невдовзі ми в Харкові будемо підписувати меморандум про співпрацю з закладом пенітенціарної системи, з колонією. Тож хоча у нас і написано [на шевроні], що ми імами-капелани, це не означає, що ми працюємо лише з мусульманами».

«Як імам-капелан я не говоритиму [з немусульманами] про іслам. Я говоритиму з ними про загальнолюдські цінності, про Бога, про Творця, до якого ми повернемося, — каже Мурад Путилін. — Бо мета — це піднесення духа, щоб воїн був як бойова одиниця духовно тямуща, свідома».

В передачі йшлося і про поширені серед немусульман стереотипи у сприйнятті ними послідовників ісламу, а також про те, як долати викривлену та хибну інформацію про вчення ісламу.

Відеозапис передачі «Точка зору» за участи імамів-капеланів доступна на YouTube-каналі «ІРТА». 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.