Ключем до збільшення в Україні турецьких інвестицій є підписання Угоди про зону вільної торгівлі

Ключем до збільшення в Україні турецьких інвестицій є підписання Угоди про зону вільної торгівлі
Підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною відкриває шлях турецькому інвестуванню
06.03.2017
Оцініть статтю: 
(741 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман перед своїм офіційним візитом до Турецької Республіки зустрівся з турецькими підприємцями у Києві.

Як повідомляє QHA, крім українського прем'єра, на офіційному обіді також були присутні міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий, посол Туреччини Йонет Джан Тезель, глава Асоціації турецько-українських бізнесменів Бурак Пехліван та інші.

За словами глави Турецько-української ділової ради Рушена Четіна, це перші за довгі роки збори на високому рівні в Україні з представниками турецького бізнес-сектора. Хоча турецькі підприємці в нашій країні не стикаються з істотними труднощами, проблеми все одно є. Саме про них під час зустрічі бізнесмени розповіли українському прем'єр-міністру.

Дуже важливим кроком у розвитку турецько-українських відносин є підписання Угоди про зону вільної торгівлі, яка відкриє шлях для турецького інвестування в Україну. Крім цього, під час обговорення підіймалася також тема перегляду закону про заохочення і взаємний захист інвестування та закону про подвійне оподаткування.

Відносини Туреччини та України нині переживають золотий період, зазначив глава Асоціації турецьких та українських бізнесменів Бурак Пехліван. Однак, незважаючи на проведені в Україні три роки тому інфраструктурні реформи, проблеми залишаються.

— Український уряд до діалогу відкритий і налаштований на вирішення проблем. Ми говоримо про труднощі — вони заявляють про готовність подолати їх. І з часом всі ці проблеми вирішаться. Ми хочемо, щоб в Україну надходило ще більше турецького капіталу та інвестицій. А ключем до цього є якнайшвидше підписання Угоди про зону вільної торгівлі між двома державами, переговори щодо якої тривають досі. Якраз ця угода й означає турецьке інвестування в Україну.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман здійснить офіційний візит до Турецької Республіки 14-15 березня поточного року.

Довідка:

Переговорний процес щодо укладення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Турецькою Республікою розпочато 2011 року. У 2013-му він призупинився, однак починаючи з 2015 року Україна і Туреччина неодноразово заявляли про взаємну зацікавленість в укладенні договору про ЗВТ.

В кінці лютого 2016 року тодішні прем'єр-міністри України Арсеній Яценюк і Туреччини Ахмет Давутоглу доручили своїм міністрам відновити переговори про створення ЗВТ.

Під час візиту президента України Петра Порошенка до Туреччини на початку березня було досягнуто домовленості про завершення переговорів про ЗВТ до кінця 2016 року. Однак влітку відбулося «потепління» політичних відносин між Туреччиною і Росією, з яким деякі експерти пов'язують певне гальмування українсько-турецьких економічних зв'язків. Крім того, на думку експертів, гальмує процес позиція турецької сторони, яка не хоче вносити до угоди про ЗВТ сільськогосподарський розділ.

У той же час в кінці жовтня у телефонній розмові президенти Порошенко та Ердоган домовилися активізувати переговори про зону вільної торгівлі між двома країнами.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.