В Ісламському культурному центрі Києва 4 листопада розпочався Всеукраїнський конкурс читців Корану. Організаторами стали Духовне управління мусульман України «Умма», ГС «Всеукраїнська Асоціація «Альраід» та ІКЦ Києва.
Цього року випробувати себе та продемонструвати досягнення у вивченні священних текстів вирішили 60 учасників із різних міст країни. Щоразу активніше виявляють себе дівчата й жінки: серед конкурсантів їх мало не половина. Беруть участь і діти.
Знання тексту та відповідність читання суворим правилами таджвіду оцінює журі, що в його компетентності ніхто не сумнівається: імам-хатиб одеської мечеті «Ассалям» Шафік Кастіро, імам мечеті ІКЦ Запоріжжя Мухаммад Мамутов, керівник і викладач курсів Корану при ІКЦ Києва Айдер аль-Хадж, представник Всесвітньої асоціації заучування Священного Корану (HQMIO) шейх Абдулазіз аз-Заграні — один з найвідоміших читців Корану в мусульманському світі.
На урочистому відкритті до учасників і гостей звернулися муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова асоціації «Альраід», магістр шаріатських наук Сейран Арифов, директор ІКЦ Києва Ісмаїл Кади, завідувач відділу ознайомлення з культурою Ісламу Тарік Сархан і почесний гість — шейх Абдулазіз аз-Заграні.
Глава «Альраід» пояснив, що такими заходами організатори прагнуть стимулювати мусульман, особливо молоде покоління, вивчати Коран:
— Ми повинні підтримувати вірних у вивченні Корану, адже це — одна з найважливіших переваг мусульманської умми: вона відрізняється тим, що міцно тримається за Книгу Аллага. І цей захід, звичайно, не єдиний, але один із тих, де кожен мусульманин має прагнути взяти участь — не соромитися, не боятися. Заздалегідь дізнаватися й готуватися.
Водночас Сейран Арифов зізнався, що організатори сподівалися на більшу кількість учасників:
— Мені здається, що з усієї України могло бути набагато більше учасників. Певен, що тільки в Києві набагато більше людей, зокрема й дітей, могли би взяти участь. Велика відповідальність лежить на імамах та інших мусульманських діячах, але передусім — на батьках: що вони роблять, чи докладають зусиль, щоб діти вивчали Коран. Чи приводять їх, наприклад, на курси [вивчення Корану, арабської мови]. У нас регулярно провадять курси, як і в інших центрах і мечетях. <...>
Ми, звичайно, пам’ятаємо слова посланця Аллага (мир йому і благословення) про те, що дії оцінюють за намірами, — додав голова асоціації. — Бажаю кожному учасникові, щоб він змагався тільки заради Аллага й задля нагороди Господа. І друге коротке нагадування: Всевишній Аллаг поклав на нас обов’язок щодо Корану, що полягає в трьох речах. Перше — це читати й заучувати Коран, але мусульман мають і інші обов’язки щодо Книги Аллага: міркувати над нею та розуміти її. Розуміти, що Він хоче нам сказати, а не просто читати й заучувати. І третє — це додержувати законів Аллага й виконувати Його приписи. Нехай кожен мусульманин, що бере участь у подібних конкурсах або просто читає та заучує напам’ять Коран, не забуває про ці обов’язки: роздуми, розуміння, додержання і виконання.
До учасників звернувся й муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, нагадавши, що змагання в знанні священного тексту — це змагання в добрих справах заради Господа:
— У Судний день Аллаг скаже людині, що знала Коран: «Читай!» — і людина читатиме, і підноситиметься на верхні ступені раю. Тобто, хто ліпше знав Коран, хто жив згідно з аятами Корану, той посяде найвище місце поміж інших вірних.
Шейх Саід попросив також Всевишнього благословити конкурс та його учасників.