Кримськотатарський клас об’єднає корінний народ Криму в Києві

Глава Меджлісу кримськотатарського народу прийшов підтримати учнів і їх батьків
Глава Меджлісу кримськотатарського народу прийшов підтримати учнів і їх батьків
05.04.2016
Оцініть статтю: 
(438 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Київ став одним з міст, куди перебралося багато представників кримськотатарського народу. Саме тут батьки юних школярів працюють над створенням національного кримськотатарського класу, який зможе знову об’єднати представників корінного народу Криму вже на материку.

Київська спеціалізована школа № 165 стала хорошим прикладом для інших навчальних закладів, бо не чекала офіційного розпорядження зверху, щоб надати дітям кримських татар можливість отримувати знання, а пішла їм назустріч.

Як повідомляє QHA, її директор Людмила Павлівна Вашкулат підтримала ідею створення кримськотатарського класу, пояснивши на батьківських зборах, чому це піде на користь освітній системі навчального закладу.

− Ідея полікультурності живе в цій школі, в 2011 році ми стали асоційованим членом програми ЮНЕСКО, що передбачає розвиток у культурологічному та гуманітарному напрямах. Тут діти вивчають різні регіони не тільки України, а й інших європейських країн, тому створення національного класу буде логічним кроком, − заявила директор.

На перші батьківські збори майбутнього класу в суботу, 2 квітня, прийшов глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров − підтримати батьків і допомогти знайти компроміс, щоб зробити навчання дітей більш доступним. Зустріч проходила в форматі діалогу: кожен охочий міг поставити запитання, яке його цікавило. Присутні підтвердили необхідність створення такого класу, оскільки кількість кримськотатарських дітей в Києві постійно збільшується.

За пропозицією голови Меджлісу, під час зборів присутніми була створена робоча група, в обов’язки якої увійшли організація заходів, батьківського комітету, надання інформації новоприбулим батькам і складання плану роботи.

Однією з головних проблем виявилася територіальна віддаленість школи від місць проживання більшості сімей. Привозити своїх дітей щодня або хоча б кілька разів на тиждень в центр Києва складно тим, хто проживає за межами міста.

Директор Людмила Павлівна та організатори зустрічі висловилися за ідею проведення літніх таборів, де учні зможуть отримати необхідний мінімум знань і відпочити. Директор також підтвердила, що для появи національного класу група учнів повинна налічувати мінімум 20 осіб.

В результаті обговорення мами і тата зійшлися на думці, що якість освіти відіграє провідну роль, і якщо вона буде відповідати очікуванням, то вони зможуть за необхідності змінити місце проживання.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.