«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам

«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
Акція «Стань донором» — це не щось, що існує винятково всередині мусульманської громади, а це про допомогу всім наших громадянам, які потребують переливання крові.
«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
Після пожеж на Луганщині в жовтні 2020 року надіслали велику партію одягу погорільцям Сєверодонецька.
«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
Наша команда — це волонтери, люди, які мають бажання й час зробити добру справу.
«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
Наша команда — це волонтери, люди, які мають бажання й час зробити добру справу.
«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
«Мар’ям»: Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам
26.08.2021
Оцініть статтю: 
(193 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Створена мусульманками громадська організація «Мар’ям» допомагає дитячим будинкам, хоспісу для літніх людей, погорільцям, (постраждалим унаслідок пожеж на Луганщині 2020 року), жінкам, що перебувають у кризовому центрі. Унікальним для учасниць організації став досвід спілкування з онкохворими дітьми та активна медична допомога пораненим активістам під час Революції гідности, а також українським військовим. 

Про діяльність створеної 2004 року в Києві жіночої мусульманської організації «Мар’ям» розповідає стаття на офіційному сайті Державної служби з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС), представники пресслужби якої взяли інтерв’ю в голови організації Олени Мироненко.

За словами очільниці, від початку мусульманки задумали «Мар’ям» як волонтерську й добродійну організацію, головна ідея та місія якої — бути корисними всім людям, дорослим і дітям.

Головна цінність організації — відкритість.

«Ми відкриті до всіх. Хочемо своїм прикладом розвіювати міфи та стереотипи про іслам, щоб люди могли бачити, який він є насправді», — каже пані Олена.

Деякі добродійні проєкти організації існували давніше і тривають нині, а деякі з’явилися після Революції гідности та під час АТО/ООС. Серед постійних, тривалих проєктів — допомога дитячим будинкам, хоспісу, відвідування онкохворих дітей у лікарнях. Під час активної фази Революції гідности й обстрілів протестувальників мусульманки допомагали пораненим, адже серед них багато медсестер. А з початком російсько-української війни мусульманки стали відвідувати військових у шпиталях, привозили їм їжу, доправляли на передову потрібні речі, канцелярію, продукти.

Після пожеж на Луганщині в жовтні 2020 року активістки «Мар’ям» надіслали велику партію одягу погорільцям Сєверодонецька.

Також організація допомагає столичному кризовому центру для жінок на Лук’янівці.

Олена Мироненко розповіла журналістам і про спільні проєкти, що реалізуються з Лігою мусульманок України, до якої входить ГО «Мар’ям», ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» і ДУМУ «Умма»:

«Активно долучаємося до акції „Готовий до школи“, яка проходить уже не перший рік. Для дітей із малозабезпечених родин ми купуємо рюкзаки та все необхідне, щоб учитися. Це спільний проєкт. На Курбан-байрам ми пригощаємо їжею переселенців з окупованих територій. Зазвичай це приблизно 70 людей. У нас є ціла інформаційна база переселенців, де ми бачимо потреби кожного й намагаємося їм допомагати і продуктовими наборами, й засобами сангігієни: дітям — підгузками, дорослим — необхідними речами».

Як зазначається, для членкинь ГО «Мар’ям» крім добродійности надзвичайно важлива просвітня діяльність:

«Крім цього, в нас є інші активності, — розповідає голова ГО «Мар’ям». — Дитячий клуб. Працює щосуботи. Там викладають мусульманську етику, читають Коран, вчать арабської, займаються рукоділлям, вчаться готувати солодощі, а також проводять різноманітні естафети та заняття для фізичного здоров’я. „День хіджабу“ — це міжнародний день, який щороку відзначають 1 лютого. У нас [цього року] проходила акція на Контрактовій площі: жінки-перехожі могли приміряти хіджаби. Підійшло їх досить багато. Ніхто з них не боявся, і всі вони пішли з маленькими подарунками».

«Mercy for mankind» («Милість для людства») — акція, що проходить майже щонеділі в районі Майдану Незалежности та Контрактової площі. 

Акції під гаслом «Запитай у мусульманина» вже кілька років допомагають розвінчувати усталені міфи та стереотипи:

«На вулиці ми розповідаємо людям про іслам. Щоб люди розуміли, що насправді іслам не пов’язаний із терором, що навколо нього є багато стереотипів. Іслам — це релігія любови, але важливо, щоб люди чули цю інформацію з перших вуст, а не з джерел, які викривлюють справжню картинку».

Щороку мусульманки влаштовують дитячий табір у Карпатах:

«Він триває 10 днів. Діти там переважно мусульмани, але є й християни. Якщо родина якогось з учасників табору перебуває у скрутному матеріальному становищі, то ми шукаємо спонсорів і намагаємося дати їм знижку в 50 %, а іноді навіть і 100 % від вартости путівки».

Ці добрі справи потребують фінансових витрат — Олена Мироненко розповіла про джерела надходження коштів:

«Найбільше нам фінансово допомагає Ісламський культурний центр Києва. Також долучаються небайдужі люди. Допомагаючи грошима, вони ніби вкладають у добру справу частинку себе».

Матеріал ДЕСС докладно розповідає і про інші проєкти, реалізовані «Мар’ям». Зокрема, про багаторічну співпрацю з трансфузіологами та регулярні акції «Стань донором!», що їх проводять в ІКЦ столиці, де виїзні бригади медиків міського та обласного центрів крови приймають охочих. І про те, що такі акції не існують тільки всередині мусульманської громади — це допомога всім громадянам, що потребують переливання крови. 

В інтерв’ю голова ГО «Мар’ям» відповідає на питання, як вона та інші членкині прийшли до добродійної діяльности, і що найбільше в цьому надихає; міркує, звідки в суспільстві беруться негативні стереотипи і як їх долати; ділиться своєю думкою щодо цінностей, на яких має розвиватися Україна. 

У матеріалі йдеться про мету й завдання ГО «Мар’ям» :

«„Мар’ям“ створена з метою забезпечення належних умов життєдіяльности для жінок-мусульманок та їхніх дітей, для реалізації потреб у розвитку особистости, в релігійній та духовній освіті, в активному суспільному житті та комунікації, а також у професійній діяльності. З цією метою організація проводить культурно-освітні заходи, реалізує благодійні проєкти, надає різноманітну допомогу тощо. Організація „Мар’ям“ постійно проводить лекції, семінари та тренінги для жінок з питань релігієзнавства, психології, педагогіки та виховання дітей, культури та мистецтва. Також з метою прискорення адаптації молоді та жінок-мусульманок з інших країн світу до життя в Україні організовує курси для отримання корисних умінь та навичок, зокрема: крою та шиття, перукарського мистецтва, комп’ютерної грамотности, які в майбутньому допоможуть отримати гідну професію та працевлаштуватися. За сприяння організації „Мар’ям“ жінки-мусульманки беруть активну участь у суспільних заходах та проєктах: флешмобах, акціях підтримки, громадських роботах, завдяки чому мають можливість активно виявити свою громадянську позицію. Чимало уваги „Мар’ям“ приділяє питанням фізичного виховання жінок і дітей: в Ісламському культурному центрі Києва проводяться різноманітні спортивні заходи, змагання серед дітей та підлітків».

У публікації зазначено, що головна місія організації «Мар’ям» в Україні — здійснення просвітницької діяльности з метою підвищення рівня обізнаности населення в питаннях про іслам і мусульман, подолання стереотипів та ісламофобії, донесення до суспільства правдивої інформації про життя мусульман в Україні, у тому числі про справжній статус жінки в ісламі.

Головна мета — забезпечення гідних умов життєдіяльности жінки в мусульманській спільноті та загалом в Україні, її всебічного розвитку, задоволення потреб та підтримка в питаннях освіти, працевлаштування, виховання дітей, здоров’я, відпочинку тощо:

«Прагнемо, щоб кожна жінка почувалася частиною мусульманської спільноти, відчувала підтримку братів і сестер, мала можливість жити повноцінним життям — на користь собі та суспільству».

«Ми відкриті для всіх, хто прагне плідного співробітництва, відносин на засадах поваги й толерантности. Долучайтеся до наших заходів: святкувань, флешмобів, благодійних проєктів. Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбуці; детальна інформація — за телефоном +38 (063) 05-10-300», — запрошує голова ГО «Мар’ям» Олена Мироненко.

Більше про організацію можна дізнатися в соцмережах «Фейсбук» та «Інстаграм», а також на сайті Islam.in.ua.

Також «Мар’ям» запрошує прослухати серію лекцій Тарика Сархана з питань ісламу, шаріату, культури, традицій країн Сходу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.