Мільйони глядачів у всьому світі побачать програми про Крим та кримських татар

Мільйони глядачів у всьому світі побачать програми про Крим та кримських татар
Мільйони глядачів у всьому світі побачать програми про Крим та кримських татар

10 листопада в Будинку Уряду відбувся брифінг представників Міністерства інформаційної політики України, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також керівництва проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії». В заході взяли участь: Артем Біденко — заступник міністра інформаційної політики України; Еміне Джеппар — радник міністра з питань інформаційної політики Криму; Сергій Костинський — член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Олександр Янковський — керівник телерадіопрограм «Крим. Реалії»; Володимир Притула — керівник кримського проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії».

Під час брифінгу було повідомлено, що відтепер до ефірної сітки телеканалу UATV Мультимедійної платформи іномовлення України будуть включені інформаційно-аналітична телевізійна програма «Крим. Реалії» — кримський проект української служби Радіо Свобода; «КримLIVE» — інформаційна програма «Чорноморської ТРК»; відеоблог з історії кримських татар «Tugra», що розміщується на сайті «Крим. Реалії».

Як йдеться в повідомленні на Урядовому порталі, Олександр Янковський, керівник телерадіопрограм «Крим. Реалії», під час брифінгу зазначив:

— На відміну від риторики багатьох політиканів, які тільки на словах кажуть, що «Крим — це Україна», Міністерство інформаційної політики робить конкретні справи. Саме завдяки цьому ми матимемо змогу розповідати про Крим на весь світ.

За словами радника Міністра з питань Криму Еміне Джеппар, після анексії півострова в інформаційному напрямі існують два основних виклики: відновлення мовлення українських ЗМІ на Крим та системна підтримка кримської теми у вітчизняному та закордонному інформпросторах.

— Для міністра інформаційної політики принциповим є розвиток кримськотатарського контенту, тому ми домовились розміщувати історичний блог «Tugra» на майданчику UATV. Ця программа може буде цікавою й для представників кримськотатарської діаспори, яка тільки в Туреччині нараховує біля 3 мільйонів. «Tugra» — це один з кроків до того, щоб історія Криму стала частиною української історії, — наголосила радник.

Сергій Костинський заявив, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення і Міністерство інформаційної політики України демонструють злагоджену взаємодію щодо захисту інформаційного простору України.

— Одним із результатів цієї співпраці є підтримка кримських телеканалів ATR і Чорноморської ТРК щодо включення до пакетів провайдерів программної послуги, підтримка державної Мультимедійної платформи іномовлення України та забезпечення доступу для кримських та кримськотатарських телепрограм до широкої аудиторії як в межах країни, так і за кордоном. Світ буде поінформований про ситуацію із дотриманням прав людини, колективних прав кримськотатарського народу, свободи слова і преси в анексованому Криму, — сказав Костинський.

Міністерство інформаційної політики України розпочало співпрацю з проектом Радіо Свобода «Крим. Реалії» у березні 2015 року, забезпечило трансляцію радіопрограми «Крим. Реалії» в ефірі Першого каналу Українського радіо (549 кГц) й ініціювало створення проекту «Радіо Крим. Реалії». Цей проект стартував у вересні поточного року.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.