Новостворене Міністерство з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (далі — міністерство) має стати об’єднувальним майданчиком для професійної спільноти та державних органів.
— Головною темою об’єднувального майданчику для громадськості та держави є створення стратегії реінтеграції Криму до материкової України […], яка вирішить всі питання, пов’язані з дискримінацією наших громадян, що проживають в Криму, — наголосила під час
За її словами, представники громадських організацій надають свої пропозиції представникам новоствореного міністерства. Перш за все, має бути скасований «принизливий і дискримінаційний» статус нерезидента. Також пропонується внести зміни до порядку в’
— Він має стати відкритими дверима для наших громадян, які залишилися в Криму, а не бути бар’єром, — зазначила пані Скрипник.
Майже всі рішення попереднього Кабміну, які стосувалися Криму, були неефективними та націленими на те, щоб розірвати зв’язки материкової України з Кримським півостровом, вважає Ольга Скрипник. За її словами, це суперечить як Конституції України, так і Закону про захист прав і свобод на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, йдеться про постанову щодо проїзду громадян України, які не досягли 18 років, іноземців. Не враховано потребу кримчан в адвокатських послугах. А також постанову, що обмежує перелік товарів та особистих речей, дозволених для перевезення.
— Якщо ви хочете переїхати з Криму на підконтрольну Україні територію […], то навіть не зможете повністю вивезти своє майно, — наголосила голова громадської організації.
На думку Сергія Мокренюка, адвоката, голови ГО
— Найголовнішою причиною є саме закритість, таємність, якась кулуарність. І це стало причиною того, що насправді держава відгородилася від громадськості, — пояснює Сергій Мокренюк.
Тому активісти пропонують новому уряду співпрацю з громадськістю. А також щоб призначення у міністерстві відбувалися виянтковоз публічним і прозорим обговоренням.