Мусульмани України разом з усіма громадянами нашої держави і з усім світом минулої суботи, 28 листопада, вшановували пам’ять жертв голодоморів.
Перед тим до одновірців й інших співгромадян звернувся муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, нагадавши, що Голодомор є злочином радянської влади проти українців. Зокрема пан Ісмагілов сказав таке:
«Шановні українці, брати і сестри! В суботу, 28 листопада, згадаємо в наших молитвах безвинних жертв Голодомору!
За минуле століття нашої історії ми пережили чимало трагічних подій. Голодомор як геноцид і злочин радянської влади проти українців аж тричі торкнувся України. У цей трагічний день ми молимося за всіх, хто постраждав через цей страшний злочин і геноцид. Українці всіх віросповідань повинні пліч-о-пліч, у єдності зустрічати виклики, що вже не перший рік стоять перед нашим суспільством, нашою державою. Ми маємо гуртуватися й бути єдині, разом вшанувати пам’ять усіх жертв того кривавого режиму. Закликаємо вас вшанувати пам’ять жертв Голодомору і згадати їх у своїх молитвах».
Мусульмани разом з іншими співгромадянами взяли участь у меморіальних заходах, організованих з метою вшанування пам’яті жертв штучно створеного голоду.
Через небезпеку інфікування коронавірусною інфекцією духовні лідери порадили вірянам молитися вдома, тому ці заходи були не такими велелюдними, як зазвичай. Але очільники релігійних громад долучилися до вшанування пам’яті загиблих українців. Зокрема, імам мечеті львівського Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада шейх Мурат Сулейманов був серед представників різних церков і релігійних організацій, які 28 листопада 2020 року у Львові вшанували пам’ять жертв Голодоморів.
Напередодні цієї події імам Мурат також звернувся до співгромадян із закликом згадати у своїх молитвах тих, хто постраждав через штучно створені голодомори.
Екуменічна панахида у Львові відбулась біля пам’ятника Шевченку.
До молитовного вшанування пам’яті невинно убієнних долучилися представники духовенства усіх конфесій, які після Панахиди запалили лампадки.
Як нагадує видання «Духовна велич Львова», американський та український історик, дослідник Голодомору в Україні Джеймс Мейс у 2003-му році запропонував традицію запалювати свічку.
Акція «Свіча Пам’яті» має на меті нагадати всім українцям, як важко було пережити жертвам Голодоморів голодні й холодні зимові ночі 1933 року.