Мусульманин, проповідник, ініціатор багатьох культурно-просвітницьких заходів, Тарик Сархан бере участь у марафоні, організованому «Українською біржею благодійності» (UBB). Шейх Тарик планує зібрати 10 тис. гривень на підтримку проєкту «Якісна медицина в українські села».
«Біжу на підтримку якісної медицини в селі, бо розумію гостру потребу мешканців у такому проєкті», — заявляє пан Тарик на сайті UBB.
Унікальність «Української біржі благодійності» полягає в тому, що тут може допомагати кожен, з будь-якого куточку світу: з Києва, Львова, Брюсселя чи Сіднея. У найзручніший спосіб та в найзручніший час. Про те, як підтримати певну ініціативу, зокрема забіг шейха Тарика для реалізації програми «Якісна медицина в українські села», можна дізнатися за посиланням.
Тарик Сархан відомий своєю участю в численних добродійних і просвітницьких проєктах, акціях з метою зміцнення міжрелігійного діалогу та співпраці в добрих справах. Окрім безпосередньої роботи з поширення знань про історію та культуру Ісламу, традиції мусульманських народів, пан Тарик — завзятий пропагандист здорового способу життя. Його просвітницькі лекції та заклики відмовлятися від шкідливих звичок на користь духовного й фізичного здоров’я лунають не тільки для слухачів ісламського культурного центру. Він — частий гість теле- та радіопрограм, а ще створює відеоролики та поширює їх у соціальних мережах. Також він дбає про навколишнє середовище і є співавтором та учасником екологічних програм, що їх реалізують активісти Асоціації «Альраід», зокрема й заснованих екоініціативою мусульман України GreenDeen. Остання з них — проєкт «Посадити 500 дерев». Тож участь свідомого мусульманина в марафоні на підтримку якісної медицини в українських селах цілком очікувана.
Засновник проєкту «Якісна медицина в українські села» — БФ шпиталь ім. Митрополита А. Шептицького.
«Обдумуючи наш проєкт, ми чітко знали, для чого й для кого ми його організуємо. Спостереження лікарів, що пацієнти з сільської місцевості мають більші проблеми зі здоров’ям, спонукало адміністрацію шпиталю створити нову медичну програму, яка дозволила б сільському населенню своєчасно виявляти захворювання, а також мотивувати селян до більш відповідального ставлення до профілактики захворювань, — читаємо на інтернет-сторінці фонду. — Наш колектив вирішив: якщо пацієнт не їде до лікаря, то лікар має прийти до пацієнта! Ми готові й надалі на благодійних засадах обстежувати, консультувати й навчати всіх людей, які потребують допомоги та не мають змоги отримати якісну медичну послугу. Навіть якщо ми врятуємо одну людину чи попередимо хоча б одне захворювання, то вже наш проєкт буде не даремним!»