У Міністерстві закордонних справ розпочали наступну стадію активної адвокації «Кримської платформи», яка передбачає інформування міжнародних партнерів про деталі і субстантивну частину кампанії щодо створення «Кримської платформи».
Як повідомляє пресслужба МЗС, про це перша заступниця міністра Еміне Джапарова заявила 20 жовтня під час зустрічі з послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.
«Фаза активної адвокації, яку вже фактично розпочало політичне керівництво держави, передбачає інформування наших міжнародних партнерів про деталі і субстантивну частину кампанії щодо створення «Кримської платформи», ініційованої Президентом України», — зазначила перша заступниця міністра.
Українська дипломатка розповіла, що «Кримська платформа» стане новим міжнародним форматом для підвищення ефективності і координації дій міжнародного співтовариства з деокупації Криму і захисту прав та інтересів кримчан, а також для формалізації і систематизації усіх наявних і нових форматів співпраці у цьому питанні.
«Платформа сприятиме зміцненню міжнародної політики невизнання спроби РФ анексувати Кримський півострів; створить додаткові можливості для більш оперативного реагування на зростаючі безпекові загрози внаслідок російської мілітаризації в Чорному й Азовському морях; дозволить консолідувати політичний тиск на Кремль, зокрема шляхом санкційних інструментів, а також протидіятиме подальшим грубим порушенням прав людини», — зазначила Еміне Джапарова.
Тим часом в ефірі «Радіо Крим. Реалії» заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що Офіс президента України поки не запросив до обговорення міжнародної платформи з деокупації Криму представників Меджлісу кримськотатарського народу.
«Ми взагалі не знаємо, про що ця платформа. А ми — єдиний представницький орган з Криму, який має мандат. Ми — не в курсі, і це нас дуже турбує», — зазначив пан Чийгоз.
На його думку, до переліку завдань «Кримської платформи» доцільно включити більш широке коло проблем, не обмежуючись лише питанням звільнення кримчан з російських в’язниць.
«Кримська платформа» не повинна вирішувати тільки питання обміну кількох людей, щоб натомість віддавати Росії скандальних персонажів. Це повинно бути лише одним з напрямів роботи «Кримської платформи». Основне її завдання — загнати Путіна в кут і змусити його капітулювати з Криму», — зауважив заступник голови Меджлісу.
Як повідомляє офіційний сайт Президента України, Президент України Володимир Зеленський 20 жовтня заявив, що мир на Донбасі і деокупація Криму є його пріоритетами.
Він нагадав про створення «Кримської платформи», яка працюватиме щодо питання деокупації півострова.
На думку голови держави, «поки Крим залишається окупованим, а українців і кримських татар регулярно переслідують там, світ не повинен забувати про Крим».
Як повідомляє МЗС України, 20 жовтня 2020 року перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова прийняла посла Румунії в Україні Крістіана-Леона Цуркану.
Зазначається, що пані Джапарова, крім інших питань, що обговорювалися під час зустрічі, окремо зосередила увагу на питанні створення «Кримської платформи», зазначивши, що її ключовим завданням є подальша консолідація і координація зусиль політики невизнання і деокупації.
Довідка МЗС: «Кримська платформа» працюватиме на кількох рівнях.
Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав та урядів.
Другий — рівень очільників зовнішньополітичних відомств та міністрів оборони.
Третій — міжпарламентський рівень.
І четвертий — рівень неурядових експертів.
Для посилення ефективності дій держави, а також для залучення додаткових інтелектуальних ресурсів у роботі платформи буде створена експертна мережа, яка здійснюватиме інформаційно-аналітичний супровід діяльності платформи і відіграватиме активну роль у забезпеченні її публічності.
До участі в мережі планується запросити провідних українських і міжнародних експертів з кримської проблематики, зокрема представників громадських організацій, аналітичних і дослідницьких центрів, академічних установ.